۱۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84026293
۰ نفر

برچسب‌ها

باران موجب آبگرفتگی معابر خلخال شد

اردبیل _ ایرنا _ بارش‌های رگباری و تند باران در شب گذشته و بامداد امروز (جمعه) موجب جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر عمومی خلخال شد.

رییس اداره هواشناسی خلخال روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از بارش هشت میلی‌متر باران در این شهر خبر داد و گفت: کوتاه بودن مدت زمان بارندگی همراه با شدت بارش‌ها علت جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر عمومی این شهر است.

فرامرز فرض‌الله‌پور اظهارداشت: در مدت ۱۴ روز از شهریورماه امسال ۳۶ میلی‌متر باران در این شهر باریده که در مقایسه با میزان بارندگی پنج میلی‌متری مدت زمان مشابه سال گذشته ۸۶ درصد افزایش دارد.

وی با بیان اینکه بارندگی‌های تابستان امسال در نوع خود بی‌سابقه است، افزود: در حالی که مجموع بارش‌های ۲ ماه اول تابستان پارسال در این شهر ۱.۲ میلی‌متر بود در تیر و مرداد امسال بیش از ۷۲ میلی‌متر باران در این منطقه باریده که این میزان در مقایسه با سطح بارندگی بلندمدت ۳۳ ساله خلخال نیز  بیش از ۷۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

او گفت: بارش باران شدید و رگباری هر چند موجب آبگرفتگی و جاری شدن سیل در معابر عمومی این شهر و طغیان رودخانه‌ها شده و خساراتی را به تاسیسات زیربنایی شهری ، واحدهای مسکونی و دامی روستایی و بخش کشاورزی وارد کرد، ولی سرسبزی و وفور علوفه در مراتع و ییلاقات و نیز پرآبی رودخانه‌های فصلی شهرستان را به همراه داشته است.

فرض‌الله‌پور با بیان اینکه میانگین بارندگی سالانه خلخال ۳۶۶ میلیمتر است، افزود: در طول ۵.۵ ماه اول امسال بیش از ۳۱۰ میلی‌متر برف و باران در خلخال باریده که این میزان در مقایسه با مجموع بارندگی مدت مشابه پارسال که ۱۳۲ میلی‌متر بود، بیش از ۶۰ درصد افزایش دارد.

بارندگی‌های تند و رگباری ،رعد و برق ، غرش آسمان ،قطع هشت ساعته برق و تاریکی مطلق شهروندان خلخالی را وحشت‌زده کرد.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =