والدین دانش آموزان خود را همراه اشیاء قیمتی به مدارس راهی نکنند

کرمانشاه - ایرنا - رییس پلیس پیشگیری کرمانشاه توصیه هایی به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید به اولیاء دانش آموزان به منظور جلوگیری از جرائم و آسیب های اجتماعی ارائه کرد از جمله اینکه آنها را همراه با اشیاء قیمتی و پول زیادی راهی مدرسه نکنند.

پایگاه خبری پلیس روز جمعه به نقل از سرهنگ "فرزاد اکبری" اعلام کرد: والدین باید فرزندان خود را نسبت به شناخت آسیب های اجتماعی که بعضاً بصورت نا آگاهانه دامنگیر آنها می شود توجیه و ضمن آموزش های لازم همواره به توصیه های پلیس توجه و اهتمام داشته باشند.

وی افزود: یکی از نکاتی که باید مورد تاکید قرار گیرد این است که به فرزندان خود بیاموزند که با غریبه ها گرم نگیرند و اگر غریبه ای او را به جای خلوت دعوت کرد از رفتن خودداری و آنها را در جریان بگذارند.

سرهنگ اکبری یادآوری کرد: پدرها و مادرها هرگز فرزند خود را با اشیاء قیمتی و پول زیاد راهی مدرسه نکنند و تلفن و آدرس محل سکونت را نیز به فرزندانشان بیاموزند.

این مقام انتظامی ادامه داد: والدین از سرویسی برای حمل و نقل فرزند خود استفاده کنند که مورد تایید آموزش و پرورش قرار گرفته باشد و حتما تحقیق لازم در خصوص سلامت عمومی راننده سرویس مدرسه و سایر افرادی که با فرزند شما در ارتباط هستند به عمل آورند.

وی تصریح کرد: اولیا باید به فرزند خود بیاموزند که با کسی درگیر نشوند حتی اگر مورد توهین یا فحاشی قرار گرفتند، اما در اولین فرصت موضوع را با آنها مطرح و اولیا نیز با مسوولان مدرسه در میان بگذارند.

سرهنگ اکبری همچنین با اشاره به لزوم مراقبت والدین بر روابط اجتماعی فرزند خود و توجه دادن آنها به آسیب های اجتماعی نظیر مواد مخدر، انتخاب دوستان ناباب و... یادآور شد: موضوع مهم دیگر توصیه به فرزندان در خصوص رعایت کامل مسائل بهداشتی با توجه به شیوع کروناست.

  استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ۱۴ شهرستان ، ۳۲۵ هزار دانش آموز و ۲۸ هزار فرهنگی با چهار و ۶۰۰ مدرسه دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha