همه شرایط لازم برای برگزاری انتخابات دور دوم مجلس در لنجان فراهم شد

اصفهان- ایرنا- فرماندار شهرستان لنجان گفت:همه امکانات موردنیاز برای برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این شهرستان تامین و تمهیدات لازم در این زمینه فراهم شده است.

خدامراد صالحی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه مقدمات برگزاری هر چه باشکوه تر انتخابات در روز جمعه ۲۱ شهریور فراهم شد، اظهارداشت :  هیات ‌های اجرایی، نظارت و بازرسی در انتخابات مرحله دوم فعالیت خواهند داشت و با به کارگیری نمایندگان فرماندار، اعضای شعب، بازرسان و ناظران، رای گیری از مردم انجام خواهد شد.

وی شمار شعبه‌های اخذ رای این حوزه انتخابیه را ۱۳۹ شعبه اعلام و بیان کرد:  از این تعداد ۶۸ شعبه اخذ رای در بخش مرکزی، ۳۹ شعبه در بخش فولادشهر و ۳۲ شعبه در بخش باغبهادران این شهرستان مستقر است.

فرماندار شهرستان لنجان تعداد واجدین شرایط رای دادن مرحله دوم انتخابات این شهرستان را ۱۸۷ هزار و ۷۸۳ نفر برشمرد و گفت: همه مراحل انتخابات با حضور ناظران بهداشتی و با پیش بینی امکانات مورد نیاز از قبیل ماسک و مواد ضد عفونی کننده برگزار خواهد شد.

وی گفت: با حضور پر شور مردم انتخاباتی سالم،  با شکوه و بر اساس مرّ قانون در این شهرستان برگزار خواهد شد.

صالحی به شروع تبلیغات قانونی و رسمی از سوی نامزدهای انتخاباتی در ۱۳ شهریور و اتمام آن در ۲۴ ساعت قبل از شروع رای گیری اشاره کرد و افزود: تمهیدات لازم برای حضور 2 نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات در صدا و سیمای استان فراهم است تا برنامه های خود را ارائه کنند.

به گزارش ایرنا، دومین مرحله یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۲ حوزه انتخابیه لنجان و سمیرم روز بیست و یکم شهریور سال جاری برگزار می‌شود.

انتخابات مجلس یازدهم در اسفندماه 98 برگزار شد که هیچ‌کدام از داوطلبان ۲۰ درصد رای مردم را کسب نکردند انتخابات در ۲ حوزه انتخابیه سمیرم و لنجان در استان اصفهان به مرحله دوم کشیده شد.

تبلیغات این دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا و تعداد محدود نامزدهای انتخاباتی از سیزدهم شهریور آغاز شد و تا ساعت هشت صبح روز بیستم شهریور ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، دومین دور انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان در ۹ استان برای ۱۱ حوزه انتخابیه شامل ۲۴ شهرستان برگزار می‌شود. انتخابات این دوره از خانه ملت در حوزه‌های انتخابیه لنجان، بیجار، دهلران، سمیرم، کرج، اسلام‌آباد غرب، کردکوی، کرمانشاه، اهواز، میانه  و زنجان به دور دوم کشیده شد.

در این دوره ۲۲ نفر از نامزدهای انتخابات در کشور برای ورود به مجلس یازدهم رقابت خواهند کرد.

استان اصفهان ۱۵ حوزه انتخابیه و در مجلس شورای اسلامی ۲۰ نماینده دارد.

در حوزه انتخابیه لنجان، علی یوسف‌پور (۹۵۲۱ رای) و حسین رجایی ریزی (۸۶۳۸ رای) به مرحله دوم راه پیدا کردند؛  همچنین در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی سمیرم به‌دلیل اینکه هیچ‌کدام از داوطلبان مجلس یازدهم ۲۰ درصد رای مردم را کسب نکردند انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.

شهرستان لنجان با ۲۶۳ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =