سال تحصیلی دانشگاه شیراز از ۲۲شهریورماه به طور مجازی آغاز می‌شود

شیراز- ایرنا- معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز اعلام کرد: شروع نیم‌سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه شیراز از ۲۲ شهریورماه به‌صورت برخط آغاز خواهد شد.

علیرضا افشاری‌فر روز جمعه  در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود :  کلاس‌های درس همانند گذشته از طریق نرم‌افزار ادوبی‌کانکت و به صورت برخط برگزار می‌شوند؛ همچنین معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی به‌زودی، قوانین و مقررات مربوط به این نیم‌سال تحصیلی را از طریق تارنمای  دانشگاه منتشرخواهد کرد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه نتایج نهایی آزمون سراسری  تا اواخر مهرماه یا اواسط آبان ۹۹ به دانشگاه‌ها اعلام می‌شود، ابراز داشت: دانشگاه شیراز به محض دریافت نتایج قطعی، ظرف مدت یک هفته، دانشجویان جدید را به ‌صورت مجازی نام‌نویسی خواهد کرد و در اولین فرصت نیز کلاس‌های درس را آغاز می‌کند.

افشاری‌فر با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم نهایتا تا اواسط آبان ماه ۹۹ کلاس‌های دانشجویان جدید برگزار شود، اظهار داشت: سه گزینه برای برگزاری کلاس‌ها در نظر داریم، حضوری، ترکیبی حضوری و مجازی و مجازی صرف که همگی براساس اعلام میزان شیوع بیماری و یا اعلام کاهش آن از سوی ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: از آنجا که دانشجویان جدید با محیط دانشگاه آشنا نیستند، در طول نیمسال برنامه‌هایی برای حضور آنان در محیط دانشگاه و آشنایی با استادان اندیشیده شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شیراز همچنین حضور دانشجویان غیربومی را در خوابگاه‌ها منوط به اعلام وضعیت کرونا دانست و بیان داشت: اگر آموزش به‌ صورت مجازی باشد، اسکان دانشجویان در خوابگاه‌ها موضوعیت ندارد و در این زمینه هیچ فرقی بین دانشجویان بین‌المللی دانشگاه شیراز با دانشجویان ایرانی نیست و آنان نیز پس از اعلام امکان حضور در کلاس‌ها می‌توانند به کشور بازگردند.

اخبار مرتبط