ورزشکاران المپیک پس از ورود به ژاپن قرنطینه نمی شوند

پکن- ایرنا- دولت ژاپن تصمیم گرفته است تا ورزشکارانی که سال آینده برای بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو وارد این کشور می شوند را از دو هفته قرنطینه اجباری معاف کند.

به گزارش ایرنا از تلویزیون دولتی ژاپن، دولت این کشور روز جمعه پیش نویس طرحی را برای تسهیل مقررات مربوط به همه گیری جهانی کرونا برای بازی های توکیو که به سال آینده موکول شده است، تهیه کرده است.

در این طرح آمده است که از ورزشکاران خواسته نخواهد شد که بعد از ورود به ژاپن دو هفته در قرنطینه باشند چون این امر بر عملکرد آنها تاثیر منفی خواهد گذاشت.

افرادی که برای شرکت در این بازی ها وارد ژاپن می شوند در رابطه با اقدامات پیشگیری از کرونا به سه دسته تقسیم می شوند ورزشکاران، مربی ها و داوران در گروه اول، مقامات بازی ها در گروه دوم و تماشاچیان در گروه سوم.

دولت در نظر دارد از ورزشکاران و مسئولان بازی ها بخواهد تا در دهکده المپیک بمانند و از بیرون رفتن خودداری کنند.

دولت همچنین در حال بررسی چگونگی انجام آزمایش پی سی آر برای کسانی است که در این بازی ها شرکت می کنند.

بازی های المپیک توکیو که قرار بود مرداد ماه امسال برگزار شود به دلیل گسترش کرونا در جهان این رویداد جهانی به مرداد ماه سال آینده به میزبانی ژاپن به تعویق افتاد.

ژاپن و بسیاری دیگر از کشورهای جهان با هدف کنترل ویروس کرونا، مسافران ورودی به این کشورها را ۱۵ روز قرنطینه می کنند تا از عدم ابتلای آنان به ویروس کرونا مطمئن شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha