دولت ترامپ اعتراضات صلح آمیز را با ادعای کنترل خشونت سرکوب می کند

تهران- ایرنا- برخلاف ادعاهای دولت ترامپ مبنی بر خشونت آمیز بودن اعتراضات ضدنژادپرستانه، براساس گزارش یک مرکز تحلیلی آمریکا ۹۰ درصد از اعتراضات اخیر صلح آمیز و بهدور از هرگونه خشونت‌بوده است.  

به گزارش ایرنا از واشنگتن پست، مرکز پروژه داده‌های حوادث و درگیری‌های مسلحانه (ACLED) در گزارش روز جمعه خود اعلام کرد: به رغم آن که برخی از اعتراضات ضدنژادپرستانه در آمریکا به خشونت کشیده شد، اما ۹۰ درصد از اعتراضات تابستان امسال صلح آمیز بوده است.  

گزارش مرکز پروژه داده‌های حوادث و درگیری‌های مسلحانه آمریکا از بررسی هفت هزار و ۷۵۰ هزار اعتراض خیابانی از ۲۶ ماه مه (ششم خرداد) تا ۲۲ آگوست (اول شهریور) در دو هزار و ۴۰۰ مقر بدست آمده است.  

در گزارش مذکور آمده است که از میان تمام این اعتراضات تنها ۲۲۰ اعتراض سراسری آمریکا به خشونت و درگیری با نیروهای پلیس و فدرال کشیده شد.  

گزارش مرکز پروژه داده‌های حوادث و درگیری‌های مسلحانه در حالی منتشر می‌شود که دولت ترامپ بارها مدعی خشونت آمیز بودن اعتراضات ضدنژادپرستانه مردم در سه ماه گذشته بوده است.  

اعتراضات سراسری آمریکا بعد از کشته شدن سیاهپوستی به نام «جورج فلوید» در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا، برپا شد و همچنان ادامه دارد.  

این اعتراضات که بیش از سه ماه متوالی ادامه داشته، در برهه‌ای به دلیل دخالت مأموران فدرال به دستور ترامپ برای سرکوب معترضان شدت گرفت، اما انتقاد شدید از نحوه سرکوب معترضان موجب شد دولت ترامپ دستور دهد مأموران فدرال خیابان‌ها را ترک کنند.  

با این وجود ترامپ تهدید کرد در صورتی که مقامات محلی نتوانند به این اعتراضات خاتمه دهند، بار دیگر مأموران فدرال را به خیابان‌های این شهر گسیل خواهد کرد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =