معاون بهداشتی ایلام: روند ابتلا و بستری کرونا در حال افزایش است

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: طی ۲ روز گذشته دوباره میزان ابتلا و بستری بیماران مبتلا به کرونا در این استان با شیب ملایم در حال افزایش است.

به گزارش ایرنا، دکتر جمیل صادقی فر روز جمعه در کارگروه رسانه ای کرونا افزود: در این زمینه نزدیک به ۵۰ درصد مبتلایان مربوط به شهرستان ایلام به عنوان بخش اصلی جمعیت استان است.

وی همچنین با اشاره به بازگشایی مدارس و نگرانی والدین در این زمینه، تاکید کرد: نگرانی والدین تا حدودی طبیعی است چرا که کرونا بسیار سرکش تر از آن چیزی است که عموم مردم در مورد آن فکر می کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام با ذکر اینکه تغییر فصل و شروع سرماخوردگی و آنفلوآنزا وضعیت ماه های آینده را با چالش مواجه می کند، افزود: از طرفی زیرساخت های برخی مدارس ضعیف است و دانش آموزان هم جزو گروه هایی هستند که نکات بهداشتی را بصورت کامل رعایت نمی کنند.

دکتر صادقی فر تاکید کرد: با این وجود مسوولیت پیشگیری از کرونا در گام نخست با فرد فرد جامعه است و باید مردم به زدن ماسک و رعایت پروتکل ها تشویق شوند، هر روز که می گذرد پایبندی به رعایت پروتکل ها ضعیف تر شده و نگاه رفع تکلیفی غالب می شود.

وی یادآور شد: باید با برنامه ریزی مطلوب، مدون و مستمر نگرانی و اضطراب والدین دانش آموزان را کاهش داده و موجبات آرامش و امنیت را درجامعه فراهم کنیم.

وی گفت: در این مدت همواره تلاش شده است وضعیت نارنجی مانند قرمز در نظر گرفته شود و بر این اساس نیز در مورد نماز جمعه تصمیم گیری شده است.

صادقی فر بیان‌کرد: در نهایت شروع مدارس در مناطق سفید محک مناسبی برای نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و ایجاد شرایط مناسب در مدرسه توسط متولیان خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =