۱۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۲
کد خبرنگار: 1405
کد خبر: 84026236
۰ نفر

برچسب‌ها

استقرار هوای پایدار در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: هوای استان از روز جمعه تا اواسط هفته بعد پایدار است.

مهدی صابری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جو هوای استان تا اواسط هفته بعد پایدار و بدون پدیده خاصی است و طی این مدت افزایش دما در استان پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه روز گذشته نیز سرعت وزش باد در برخی شهرهای آذربایجان‌غربی به ۵۲ کیلومتر برساعت رسید افزود: بارش‌هایی نیز در تمام نقاط استان ثبت شده که اغلب بین یک تا ۲ میلیمتر بوده ‌است.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای ارومیه بین ۱۴ و ۳۱ درجه سانتی‌گراد در نوسان بود و شهرستان چالدران با ۱۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین شهرستان ثبت شده در این استان ‌است.

این استان سالانه بر اثر بارش تگرگ و رگبارهای بهاره دچار خسارت‌های فراوانی در بخش کشاورزی می‌شود به همین دلیل گزارش‌های هواشناسی نقش مهمی در برنامه‌ریزی کشاورزان دارد.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =