آتش در بلندی‌های برم‌فیروز سپیدان پس از هشت ساعت فرو نشست

شیراز- ایرنا- آتش در ارتفاعات منطقه برم‌فیروز به همت ماموران یگان حفاظت محیط‌زیست، فرمانداری شهرستان سپیدان و جوامع محلی پس از هشت ساعت تلاش مهار شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سپیدان روز جمعه اعلام کرد: با مشاهده ماموران اجرایی محیط‌زیست که در حال گشت‌زنی در منطقه حفاظت‌شده مارگون و برم‌فیروز بودند مبنی بر وجود دود و علایم آتش‌سوزی در ارتفاعات کهکران ماموران برای فرو نشست آتش اقدام کردند. 

فضل‌اله هوشمندی افزود:ماموران یگان حفاظت محیط زیست سپیدان،  در ساعت  ۱۷ روز پنجشنبه ضمن هماهنگی با گروه‌های مردمی، جوامع محلی و فرمانداری و اداره منابع طبیعی سپیدان به منطقه مراجعه کردند و بعد از پیمایش حدود ۵ کیلومتر مسیر سخت گذر کوهستانی به محل آتش ‌سوزی رسیدند.

وی با تقدیر از تلاش و همدلی مردم اظهار داشت: این آتش سوزی سرانجام در ساعت یک بامداد جمعه مهار شد و ماموران پس از ساعت‌ها پایش و اطمینان از خاموش شدن کامل آتش، محل را ترک کردند.

به گفته رئیس اداره حفاظت محیط زیست سپیدان در این آتش سوزی حدود ۸۰ هکتار از اراضی مرتعی طعمه آتش شد که ۱۷هکتار آن در منطقه حفاظت شده برم فیروز و ۶۳هکتار در منطقه آزاد قرار دارد، همچنین محل شروع آتش سوزی در منطقه آزاد بوده است.

شهرستان سپیدان در فاصله ۷۵ کیلومتری شمال غرب شیراز در استان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط