نماز جمعه در چهار شهرستان مازندران برگزار می‌شود

ساری - ایرنا - مدیر شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران گفت که نماز جمعه امروز ۱۴ شهریور ماه فقط در چهار شهرستان استان برگزار نمی‌شود.

حجت الاسلام محمد انتظاری صبح جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : طبق آخرین تشخیص ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا چهار شهرستان از ۲۲ شهرستان مازندران دارای وضعیت زرد کرونایی هستند که برای امروز می توانند میزبان نمازگزاران جمعه باشند.

وی این شهرستان ها را از جمله مناطق کم جمعیت استان عنوان کرد و گفت: همراه با مراکز این شهرستان ها در بخش های تابعه آنها نیز نماز جمعه برگزار خواهد شد.  

مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران از سیمرغ، بابلسر ، میاندرود و کلاردشت به عنوان شهرستان هایی نام برد که امروز نماز جمعه در آنجا برگزار می شود.

وی افزود: البته برای برخی شهرستان های پر جمعیت استان نیز تصمیم بر برگزاری نماز جمعه بود که شامگاه شب گذشته طبق آخرین برآوردهای دانشگاه علوم پزشکی شاهد تداوم وضعیت قرمز کرونایی در این مناطق بودیم. 

او به وضعیت برگزاری نماز جمعه در باقی شهرستان های مازندران اشاره کرد ادامه داد : نماز جمعه در باقی شهرستانهای استان و بخش های تابعه آنها فعلا ممنوع است.

انتظاری بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی و موازین فاصله گذاری اجتماعی برای برپایی نماز جمعه تاکید کرد و گفت : استفاده از دستکش ، ماسک و به همراه داشتن سجاده و مهر شخصی  از جمله این موارد است .

وی همچنین رعایت فاصله بیش از یک متر میان نمازگزاران را نیز ضروری عنوان کرد و افزود : در تمامی اماکن برپایی نماز جمعه مسئولانی جهت بررسی رعایت پروتکل های بهداشتی مستقر خواهند شد.

مدیر شورای سیاستگذاری نماز جمعه مازندران شهروندان استان را به رعایت فاصله گذاری اجتماعی فراخواند و گفت : برای مقابله با ویروس کرونا و ریشه کنی این بیماری هیچ راهی غیر از رعایت دستورالعمل های اعلامی بهداشتی وجود ندارد و رعایت نکردن این موارد هم به برگشت شدیدتر بیماری منجر خواهد شد.

مازندران ۲۲ شهرستان ، ۶۰ شهر دارد که دارای ۴۷ نقطه برگزاری نماز جمعه هستند. از ابتدای اسفند ماه با شیوع ویروس کرونا برگزاری نماز جمعه در مناطق مختلف استان تحت الشعاع ویروس کرونا قرار گرفت و به جز چند هفته کوتاه ، باقی هفته ها برگزار نشد یا به صورت محدود برگزار شد. 

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون بیش از ۷۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند. روند شیوع این بیماری از نیمه دوم تیر ماه جاری در مازندران تشدید شد که در برخی روزها غریب به ۲ هزار نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =