نیویورک تایمز: نتانیاهو با فروش تسلیحات نظامی آمریکا به امارات موافقت کرده است

تهران - ایرنا - روزنامه نیویورک تامیز روز جمعه نوشت: نتانیاهو به رغم مخالفت علنی با فروش تسلیحات نظامی آمریکا به امارات در محافل خصوصی با این اقدام موافقت کرده است.

به گزارش ایرنا، نیویورک تایمز به نقل از منابع خود نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پیش از انتشار علنی خبر عادی سازی با امارات در اواخر ماه گذشته، با فروش تسلیحات نظامی آمریکا به این کشور موافقت کرده بود.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در ماه آگوست (مرداد) اعلام کرد که امارات برای پایان دادن به تصمیم نتانیاهو برای الحاق بخشی از کرانه باختری، رژیم صهیونیستی را به رسمیت می‌شناسد.

به گزارش نیویورک تایمز، پس از اعلام عادی سازی روابط میان امارات و اسرائیل، دولت ترامپ خواهان فروش تسلیحات نظامی به امارات از جمله جنگنده‌های اف ۳۵ و هواپیماهای بدون سرنشین است.

مقامات دولت ترامپ در حالی در تلاش برای فروش تسلیحات نظامی بویژه جنگنده اف ۳۵ به امارات هستند که نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به صورت علنی در هفته گذشته اعلام کرد که وی با فروش جنگنده‌های اف ۳۵ و دیگر تسلیحات پیشرفته به هر کشوری در خاورمیانه از جمله اعراب که توافق صلح با اسرائیل دارند، مخالف است.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مردادماه با انتشار بیانیه‌ مشترکی اعلام کردند: ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.

سران سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی این روند، سرعت بیشتری به خود گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =