نماینده مجلس: طرح مطالعاتی فاضلاب ازندریان و جوکار اجرا می‌شود

همدان_ ایرنا_ نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اجرای طرح مطالعاتی فاضلاب شهرهای ازندریان و جوکار گفت: در کمیته برنامه‌ریزی و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مقرر شد امسال مطالعه فاضلاب این ۲ شهر آغاز شود.

حجت الاسلام احد آزادیخواه روز جمعه در این باره اظهار داشت: با توجه به جمعیت بالای شهر ازندریان، ضروری است مطالعه فاضلاب ۲ شهر در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: در سفر روز گذشته/پنجشنبه/ دکتر نوبخت معاون  رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان همدان مقرر شد مجتمع‌های آبرسانی این شهرستان به‌ویژه مجتمع آبرسانی سد کلان با ۳۰ روستا و علی‌آباد دمق با ۱۱ روستای زیرپوشش، در دهه فجر امسال تکمیل و بهره‌برداری شود.

رییس مجمع نمایندگان استان همدان با مثبت ارزیابی کردن این سفر و رهاورد مطلوب آن برای استان بیان کرد: سال گذشته از ۱۱ مجتمع آبرسانی ۲ مجتمع آبرسانی روستایی سد کلان و علی‌آباد دمق مصوب شد که برای هر مجتمع حدود ۱۵ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی هزینه می‌شود.

حجت الاسلام آزادیخواه افزود: همچنین مقرر شد طرح آبرسانی آب شرب شهر ملایر از سد کلان و قطعه نخست چهاربانده محور ملایر، آورزمان به نهاوند به طول هفت کیلومتر نیز در دهه فجر بهره‌برداری شود.

وی تکمیل اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) را ضروری خواند و افزود: در این سفر مقرر شد در صورت اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار، این اورژانس به عنوان بزرگترین اورژانس غرب کشور در دهه فجر امسال آماده بهره‌برداری ‌شود.

حجت الاسلام آزادیخواه افتتاح پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر در دهه فجر را نیز از دیگر مصوبات این سفر برشمرد و گفت: برای طرح راه آهن همدان به ملایر نیز تامین اعتبار و بخشی از این طرح اجرایی و تکمیل می شود.

لزوم اجرای طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهری ازندریان

عضو شورای اسلامی شهر ازندریان نیز به بررسی مشکلات مربوط به اداره آب و فاضلاب این شهر اشاره کرد و گفت: در نشستی با رییس اداره آب و فاضلاب شهر ازندریان، اجرای طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهری در این شهر پیشنهاد شد تا هر چه زودتر به مرحله اجرا برسد.

احسان غفاری با بیان اینکه ازندریان با جمعیتی حدود ۱۸ هزار نفر به عنوان دومین شهر پر جمعیت ملایر و یازدهمین شهر پر جمعیت استان همدان بعد از مراکز شهرستان‌ها است بیان کرد: با وجود این مزیت اما در راستای اجرای طرح جمع‌آوری فاضلاب شهری ازندریان تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

وی افزود: با توجه به تراکم بالای جمعیتی و همچنین داشتن حدود چهار هزار انشعاب کنتور آب، اجرای طرح شبکه جمع‌آوری فاضلاب ازندریان عقلانی و ضروری است.

عضو شورای اسلامی شهر ازندریان یادآور شد: طرح جمع‌آوری فاضلاب شهری ازندریان سال‌ها قبل باید اجرا می‌شد، در حالیکه طرح فاضلاب شهری در شهرهای مریانج، گل‌تپه، جورقان و لالجین اجرا شده و طرح جمع‌آوری فاضلاب شهری سامن نیز هفت سال پیش مورد مطالعه قرار گرفته است.

غفاری گفت: برای اجرای طرح جمع‌آوری فاضلاب شهری ازندریان بیش از ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و در صورت اجرایی شدن این طرح، احداث تصفیه‌خانه با توجه به اجرای طرح فاضلاب شهری و آب‌های سطحی ضروری خواهد بود.

وی با اشاره به رشد ۲ برابری جمعیت این شهر با توجه به میانگین کشوری و افزایش وسعت شهر، اجرای طرح فاضلاب شهری ازندریان را یکی از مهمترین طرح‌های این شهر عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح نیاز به تصویب کمیته برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه ملایر و استانداری همدان است و در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم و تا رسیدن به نتیجه نهایی نیازمند حمایت نمایندگان مجلس نیز هستیم.

ازندریان با حدود ۱۸ هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای پر جمعیت شهرستان ملایر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =