۱۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۲
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84026204
۰ نفر

برچسب‌ها

انفجار انتحاری در شمال کامرون جان هفت غیرنظامی را گرفت

تهران-ایرنا-مقام‌های امنیتی کامرون و هیأت سازمان ملل متحد اعلام کردند که هفت غیر نظامی در شمال کامرون در انفجار انتحاری عنصر وابسته به بوکوحرام جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش  روز جمعه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، منابع امنیتی کامرون اعلام کردند که در این انفجار که در شمالی‌ترین نقطه کامرون و در مرز با نیجریه رخ داد،  ۱۷ تن نیز زخمی شدند.

یک افسر کامرونی که خواست نامش فاش نشود به فرانس پرس گفت: مهاجم انتحاری یک بسته انفجاری را که در اختیار داشت در روستای کویابی و در میان آوارگان منفجر کرده است.

این افسر افزود: زمانی که افراد مسلح که گمان می‌رود، وابسته به گروهک بوکوحرام بودند، به روستایی که این افراد از آن فرار کرده بودند، حمله کرده‌اند، یک جوان [وابسته به تروریست‌ها] با حمل یک بسته انفجاری به آنان پیوسته و خود را در وسط جمعیت منفجر کرده است.

از سوی دیگر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در اطلاعیه‌ای این حمله انتحاری را به شدت محکوم و البته اعلام کرد که در این حادثه تروریستی ۱۴ تن زخمی شدند.

هفته گذشته نیز افراد مسلح تروریست ۱۴ تن از بزرگان یک جزیره کامرون در نزدیکی نیجریه را کشتند.

در ماه‌های اخیر گروهک‌های تروریستی بوکوحرام و داعش حملات خود به نظامیان و مردم عادی را در شمال کامرون، مناطق همجوار با نیجریه، چاد و نیجر و اطراف دریای چاد افزایش داده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =