سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری قزوین ۲۸۷ درصد رشد کرد

قزوین - ایرنا - سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان قزوین در دولت‌های یازدهم و دوازدهم نسبت به دوره قبل ۲۸۷ درصد رشد داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین روز جعمه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: طی مدت یاد شده ۶ هزار و ۳۶۲ میلیارد ریال در بخش گردشگری استان سرمایه گذاری شده در حالی که میزان سرمایه گذاری این بخش در دوره قبل هزار و ۶۴۳ میلیارد ریال بوده است.

علیرضا خزائلی با بیان اینکه آمار سرمایه گذاری یاد شده به جز هزینه های انجام شده برای اقدامات مرمتی و ساماندهی بناها و جاذبه های تاریخی بوده است، خاطرنشان کرد: دولت یازدهم و دوازدهم توجه ویژه ای را به رشد و توسعه زیرساخت های گردشگری داشته و در همین راستا از سرمایه گذاران این بخش حمایت های قابل توجهی را به عمل آورده است.

وی همچنین از ارایه ۶۴۸ میلیارد ریال تسهیلات به فعالان گردشگری استان قزوین طی این مدت خبر داد و گفت: ارایه تسهیلات به بخش گردشگری نیز در مقایسه با دوره قبل ۹۳۸ درصد رشد داشته است.

این مسوول یادآور شد: با سرمایه گذاری های خوب انجام شده شاهد رشد شاخص ها در زیرساخت های بخش گردشگری استان قزوین بوده ایم که به عنوان نمونه باید از رسیدن تخت های اقامتگاهی استان از ۹۰۹ تخت به ۲ هزار و ۴۲ تخت اشاره کرد که بیانگر رشد ۱۲۵ درصدی در این حوزه است.

وی در ادامه از ایجاد ۶۸ فقره تاسیسات گردشگری طی هفت سال گذشته در استان قزوین خبر داد و گفت: این تاسیسات شامل هتل، هتل آپارتمان و اقامتگاه های بوم گردی، سفره خانه های سنتی و مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی و آموزشگاه های گردشگری بوده است.

خزائلی با بیان اینکه کرونا امروز گردشگری در جهان را تحت تاثیر خود قرار داده و خسارت های زیادی را به فعالان این بخش وارد ساخته است، اظهار امیدواری کرد با مهار و شکست کرونا بتوان، رونق گردشگری را به کشور و استان قزوین بازگرداند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =