گروه‌های فلسطینی بر سر پایان بخشیدن به اختلاف‌ها توافق کردند

تهران- ایرنا- گروه‌های فلسطینی پنجشنبه شب(به وقت محلی) در بیانیه پایانی نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی در لبنان، بر سر تشکیل کمیته‌ای برای پایان بخشیدن به انشقاق‌ها و اختلاف‌ها به توافق رسیدند.

به گزارش ایرنا به نقل از فلسطین الیوم، گروه‌های فلسطینی در بیانیه پایانی خود توافق کردند ظرف مدت پنج هفته، کمیته‌ای برای پایان بخشیدن به انشقاق‌ و اختلاف‌ها تشکیل دهند.

در بیانیه پایانی نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی در لبنان که به ریاست «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار شد، آمده است: در این لحظات سرنوشت‌ساز از تاریخ ملت ما که مسأله فلسطین با خطر توطئه و انحلال مواجه است و تلاش می‌شود آن را به مسائل معیشتی تقلیل دهند و حق تعیین سرنوشت و تأسیس کشور مستقل فلسطینی در مرزهای ۴ ژوئن ۱۹۶۷ به پایتختی قدس اشغالی را از ما سلب کنند، رژیم اشغالگر و آمریکا در حال پیاده کردن توطئه‌هایی مانند معامله قرن و طرح اشغال کرانه باختری و پیشبرد عادی سازی مجانی اعراب است که همه ملت ما با آن مخالفت کردند.

گروه‌های فلسطینی همچنین تصمیم گرفتند تا کمیته‌ای ملی برای هدایت مقاومت گسترده مردمی تشکیل دهند.

در این بیانیه بر حق فلسطینیان برای استفاده از همه ابزارهای مبارزاتی مشروع تاکید و با هر گونه نقشه و توطئه‌ای که قصد از بین بردن آرمان‌های ملی فلسطینیان دارد، مخالفت شده است.

سران گروه های فلسطینی همچنین از ملت فلسطین درخواست کردند تا با تمام نیرو در برابر نقشه‌ها و توطئه‌ها علیه مساله فلسطین مقابله کنند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: در این مقطع ما درباره توسعه و تقویت مقاومت مردمی به عنوان گزینه مناسب‌ برای دفاع از حقوق مشروع خود در برابر رژیم اشغالگر توافق کردیم.

این بیانیه افزوده است: تأکید می‌کنیم که نه کشوری در غزه است و نه کشوری بدون غزه است و با توجه به درک ما از لزوم یکپارچگی مواضع به رغم اختلاف رأی در برخی مسائل، تصمیم گرفتیم کمیته‌ای از شخصیت‌های ملی در چارچوب سازمان آزادی بخش تشکیل دهیم که مورد اعتماد همه قرار دارد تا  ظرف حداکثر پنج ماه به یک دیدگاه راهبردی برای پایان دادن به اختلاف و تحقق آشتی و شراکت دست یابد و توصیه‌های خود را به جلسه آتی شورای مرکزی فلسطین ارائه دهد.

در این نشست همچنین بر لزوم تشکیل کشور مستقل فلسطینی در سراسر اراضی اشغالی به پایتختی قدس تأکید و اعلام شد که هیچ گونه تعرضی به قدس و مقدسات مسیحی و اسلامی پذیرفتنی نیست.

شرکت کنندگان در این نشست، همچنین هر گونه عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم و تأکید کردند که عادی‌سازی، خنجری به پشت ملت فلسطین و امت عربی و اسلامی است و ما از ملت‌هایمان و آزادگان جهان می‌خواهیم با تمام قدرت به مقابله با این توطئه‌ها بروند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =