آمریکا، روسیه را به تضعیف اعتماد رأی‌دهندگان متهم کرد

تهران- ایرنا- وزارت امنیت داخلی آمریکا، روسیه را به تضعیف اعتماد رأی‌دهندگان آمریکایی به امنیت و اعتبار رأی‌گیری پستی متهم کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، «اداره اطلاعات و تحلیل» وزارت امنیت داخلی آمریکا در بولتنی داخلی که پنجشنبه منتشر شد، اعلام کرد: احتمال می‌رود که روسیه، انتقاد از روند رأی‌گیری پستی را در بحبوحه شیوع کرونا تشدید کند تا اعتماد عمومی به فرایند انتخابات را تضعیف کند.
در این بولتن داخلی آمده است که رسانه‌های دولتی روسیه و تارنماهای وابسته به آنها در اواسط ماه اوت، انتقادات گسترده‌ای را نسبت به رأی‌گیری پستی منتشر و «ادعا کردند که ممکن است شمار زیادی از آرا شمارش نشود».
این گزارش، رسانه‌های روس را به تلاش برای تضعیف اعتماد رأی‌دهندگان به روند رأی‌گیری پستی متهم کرده و نوشت که این رسانه‌ها اعلام کردند که این شیوه رأی‌گیری «فرصت زیادی برای تقلب» ایجاد می‌کند.
«آدام شیف» رییس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت که این گزارش داخلی بر نگرانی وی در مورد تلاش روسیه برای «ایجاد بی‌اعتمادی در روند دموکراتیک» انتخابات ما صحه می‌گذارد.  
پیش‌تر نیز ادعای دخالت کشورهایی همچون روسیه در انتخابات آمریکا مطرح شده بود اما مسکو همواره این ادعا را رد کرده است.
بولتن وزارت امنیت داخلی آمریکا در حالی منتشر شده است که «دونالد ترامپ» رییس جمهوری این کشور از رأی‌گیری پستی انتقاد کرده و احتمال تقلب در آن را مطرح کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =