تحریک انتخاباتی ترامپ از شعار «مرگ بر آمریکا» در خیابان های این کشور

نیویورک- ایرنا- نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ۱۳ آبان امسال، سخنرانی خود را با حمله با رقیب دموکرات خود آغاز کرد و گفت در خیابان‌های شهرهای تحت مدیریت دموکرات‌ها، شعار «مرگ بر آمریکا» سرداده شد.

دونالد ترامپ شامگاه پنج‌شنبه در شهر لیتروب ایالت پنسیلوانیا برای سخنرانی تبلیغات انتخاباتی حضور یافت و پس از پیاده شدن از هواپیما و در همان باند فرودگاه در پشت تریبونی قرار گرفت که در مقابلش جمعیت زیادی بدون فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، حضور داشتند.

وی با اشاره به هانتر بایدن فرزند جو بایدن که در خارج از کشور و در اوکراین و چین فعالیت دارد، افزود: پسرش با مقدار زیادی پول برای انجام هیچ کاری خارج شد. او می‌خواهد کشور شما را چپگرایان تندرو تسلیم کند.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: این، عملی نخواهد شد چرا که ما در حال بالارفتن هستیم و او همچون یک سنگ در درون آب در حال سقوط است. پیش از این ویروس چینی ما انتخابات را برده بودیم، ما مجبور بودیم که به کار بازگردیم و بهترین عملکرد را داشتیم. با این حال من اشتغال را در آمریکا نگه خواهم داشت.

ترامپ با اشاره به اعتراض‌های خیابانی که از قتل جورج فلوید سیاهپوست شروع شده و همچنان در اعتراض به نابرابری نژادی ادامه دارد، اظهار کرد: ما بر شورشیان، چپاولگران، خشونت‌گرایان افراطی و هرج و مرج طلب‌ها مسلط خواهیم شد و آنها را به دست عدالت می‌سپاریم.

وی ادامه داد: ما بیش از ۴۰۰ نفر از آنها را دستگیر کرده‌ایم، آنها افراد بدی هستند. ما در طول سه سال و نیم گذشته مرزهای آمریکا را امنیت بخشیدیم، توافق تجاری معیوب را اصلاح کردیم، نیروی نظامی آمریکا را بازسازی کردیم، ۱۰۰درصد خلافت داعش را از بین بردیم، به استقلال انرژی آمریکا امنیت بخشیدیم و تنها اقتصاد بزرگ آمریکا را در تاریخ این کشور ایجاد کردیم و اکنون مجبوریم بار دیگر این کار را انجام دهیم.

رئیس جمهوری آمریکا با این ادعا که هیچ رئیس جمهوری نبوده است که بتواند واکسن یک بیماری را در مدت ۲ سال عرضه کند، گفت: بایدن هرگز قادر نخواهد بود از شغل‌های شما محافظت کند. او عروسک خیمه شب بازی سوسیالیسم، مارکسیست و افراط‌گرایی تنفر از پلیس است.

ترامپ افزود: اما ما ماموران اجرای قانون خود را دوست داریم.

وی با مقایسه انتخابات امسال با انتخابات ۲۰۱۶ تصریح کرد: بگذارید بگویم انتخاباتی که پیش رو داریم، مهم‌ترین انتخابات در تاریخ این کشور است.

نامزد جمهوریخواهان مدعی شد: دموکرات‌ها می‌خواهند مالیات را افزایش دهند، سلاح را از شما بگیرند و این رسانه‌های جعلی که پشت سر شما هستند، مرا به خاطر این چیزی که می‌گویم مورد انتقاد قرار می‌دهند.

ترامپ نظرسنجی‌های منتشر شده را جعلی خواند و ادامه داد: آنها ضبط را روشن می‌کنند و مخاطب خود را ملول می‌سازند. عدد درست را من به شما می‌گویم، در همه جا پیشتاز هستیم.

وی بار دیگر تکرار کرد: اگر ما با ویروس چینی ضربه نخورده بودیم، اصلا نیازی به رقابت انتخاباتی نداشتم. هیچ کسی همچون چین کشور ما را ندریده است. ما پیش از این حتی ۱۰ سنت هم از چین دریافت نمی‌کردیم اما من  ۲۸ میلیارد دلار به کشاورزها دادم.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: در تمام تابستان بایدن هنگامی که شورشیان چپگرا به ماموران اجرای قانون ما در شهرهایی حمله کردند که با دموکرات‌ها مدیریت می‌شد، فروشگاه‌ها را به آتش کشیدند، شهروندان را ترور کردند و به تازگی در خیابان راه افتادند و شعار مرگ بر آمریکا سردادند، ساکت بود.

ترامپ ادعا کرد: با این حال، ما می‌توانیم به سرعت به آن پایان دهیم.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به اعزام گارد ملی آمریکا برای سرکوب معترضان در ایالت ویسکانسین، با تمسخر گفت: بایدن امروز به آنجا رفت و گفت کسی در اینجا نیست.

ترامپ افزود: این افراد رفتار محترمانه را درک نمی‌کنند و فقط قدرت را می‌فهمند. بایدن می‌خواهد با تروریسم داخلی مسالمت‌آمیز رفتار کند اما برنامه من، دستگیری و تحت تعقیب قراردادن آنها است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =