سمن‌ها برای مبارزه با فساد کمک کنند

کرمانشاه- ایرنا- رییس کل دادگستری استان کرمانشاه گفت: سازمان‌های مردم نهاد (سمن) می‌توانند برای حل مسایل اجتماعی و مقابله با فساد یار و یاور ما باشند.

به گزارش ایرنا، پرویز توسلی زاده روز پنجشنبه در جمع نمایندگان سازمان‌های مردم‌ نهاد استان اظهارداشت: هر چقدر بتوانیم به واسطه حضور تشکلهای مردمی که نفوذ خوبی در جامعه دارند، اختلافات مردم را به صلح و سازش ختم نماییم می توانیم به داشتن جامعه ای سرشار از مروت و جوانمردی خوشبین باشیم.
رییس کل دادگستری استان کرمانشاه ادامه داد: تغییر سبک زندگی شهروندان و تقبیح رفتارهایی که در شرع و قانون جایگاهی ندارند، ترویج مهربانی در جامعه، شفاف سازی عملکردها و مطالبه گری از دستگاه های اجرایی و ... از اقداماتی می باشد که سمن ها می توانند به خوبی آنها را اجرا نمایند.
وی گفت: در مبارزه با فساد به هیچ عنوان کوتاه نخواهیم آمد و در این راه از همه سمن ها یاری می طلبیم.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به روند تشکیل هیات اندیشه ورز سمن های استان، ضرورت انسجام بخشیدن به توده های مردم و تقویت جامعه مدنی برای افزایش مشارکت های اجتماعی را یادآور شد و گفت: پویایی و بالندگی جامعه در گرو توجه همه مدیران به گروه های مرجع از جمله سمن هاست و برای اینکه هر روزه شاهد رشد جرایم اجتماعی نباشیم و آمار پرونده های ورودی به دستگاه قضا کاهش پیدا کند ، باید حس تعلق خاطر به شهر و دیارمان را در شهروندان افزایش دهیم که این نقش را تشکل های مردمی به خوبی می توانند ایفاء کنند.
فریبرز نجفی مهر افزود: تشکل ها می توانند با ویترینی کردن عملکرد مدیران، امکان سنجش و ارزیابی هر مسوولی را برای مردم فراهم نمایند و لذا در تلاش هستیم که با پشتیبانی مدیران ارشد استان، ارتباط تقابلی برخی ادارات با سمن ها را به ارتباطی تعاملی تبدیل نماییم
در ادامه این نشست، اعضای هیات اندیشه ورز استان کرمانشاه با ابراز خوشحالی از رویکرد مردم مدارانه رییس کل دادگستری استان، به بیان دیدگاه ها و نظرات خود و انتظارات جامعه از دستگاه قضا پرداختند و از لزوم برخورد جدی و مقتدرانه با بزه های سازمان یافته ، اجرایی شدن دستورالعمل رییس قوه قضاییه در رابطه با تعامل با تشکل های غیردولتی ، توجه به دغدغه مردم در رابطه با احداث تله کابین و احتمال عدم ثبت جهانی طاقبستان و حمایت از گروه های حافظ محیط زیست سخن گفتند.

اخبار مرتبط