۱۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۵
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 84026134
۰ نفر

برچسب‌ها

کودک پنج ساله زنجانی با اهدای عضو به بیماران نیازمند زندگی داد

زنجان- ایرنا - مسؤول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: کبد و کلیه‌های یک کودک پنج ساله سلطانیه‌ای که دچار مرگ مغزی شده بود به بیماران نیازمند اهدا شد تا دهمین مورد اهدای عضو استان در سال جاری به ثبت برسد.

شهریار اماموردی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: "محمد یاسین بهرامی" کودک پنج ساله ساکن سلطانیه در اثر سقوط از ارتفاع دچار آسیب دیدگی شده و به مرکز آموزشی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی زنجان انتقال یافته بود.

وی اضافه کرد: پس از اطلاع از مرگ مغزی این بیمار، کارهای لازم برای کسب رضایت از خانواده وی انجام شد.

این مسؤول ادامه داد: با کسب رضایت از خانواده، پس از تایید مرگ‌مغزی توسط تیم معالج بیمار مرگ مغزی روز گذشته برای اهدای ارگان‌ها به بیمارستان سینای تهران منتقل و این عمل خداپسندانه انجام شد.

اماموردی افزود: هر مورد مرگ مغزی می‌تواند یک تا هشت بیمار نیازمند پیوند عضو را از مرگ نجات دهد و به همین دلیل این موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است.

 وی، از جمله روش‌های دریافت کارت اهدای عضو را  ارسال کد ملی به شماره ۳۴۳۲ - شماره‌گیری #۳ *۳۴۳۲* و یا مراجعه به سایت اهدای عضو به آدرس https://ehda.center جهت اخذ کارت اهدای عضو اعلام کرد.

اماموردی اظهار داشت: طبق برآوردهای انجام شده، اهدای نسوج به بیماران نیازمند، کیفیت زندگی ۵۸ بیمار را ارتقا می‌دهد.

به گفته وی، سال گذشته، ۶۵ مورد بیمار مرگ مغزی در استان زنجان شناسایی شد که از این تعداد ۳۱ مورد به اهدای عضو، ۱۲ مورد عدم رضایت به اهدای عضو وجود داشت و ۲۲ مورد از موارد شناسایی شده نیز قابلیت اهدای عضو نداشتند.

شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان از سال ۸۷ آغاز به کار کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha