مدارس مناطق قرمز ایلام بصورت مجازی فعالیت دارند

ایلام - ایرنا - معاون اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: فعالیت آموزشی مدارس مناطقی از این استان که در وضعیت قرمز قرار دارند، مجازی خواهد بود و فعالیت حضوری ندارند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محسن کلانتری شامگاه پنجشنبه در کارگروه رسانه ای کرونا افزود: تنها آیین بازگشایی مدارس در روز ۱۵ شهریورماه بصورت حضوری بوده و روزهای بعد آموزش دانش آموزان بر اساس شرایط هر منطقه از نظر کرونا انجام می شود.

تداوم تعطیلی مدارس در روزهای پنجشنبه

وی در خصوص فعالیت مدارس ادامه داد: بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش روزهای پنجشنبه فعالیت مدارس همچنان تعطیل بوده و اولیا مدارس برنامه های آموزشی را برای پنج روز هفته برنامه ریزی می کنند.

وی در عین حال بیان‌ کرد: چنانچه در زمینه آموزش، معلمان با کمبود زمان مواجه شوند و یا وضعیت بحرانی بوجود آید ممکن است تغییری در این روند ایجاد شده و روند تعطیلی روزهای پنجشنبه تغییر یابد.

آموزش دروس عمومی دانش آموزان بصورت مجازی

معاون اداره‌ کل آموزش و پرورش ایلام بیان‌کرد: نحوه آموزش دانش آموزان در وضعیت زرد از طریق سه روز آموزش حضوری دروس تخصصی و دو روز آموزش دروس عمومی بصورت مجازی انجام‌ خواهد شد.

وی گفت: در وضعیت زرد، نیمی از دانش آموزان در مدارس حضور دارند و در هر میز یک دانش آموز می نشیند.

تاثیر ۲۰ درصدی آموزش مجازی دانش آموزان

وی در خصوص تاثیر آموزش مجازی دانش آموزان گفت: در این زمینه تنها ۲۰ درصد این شیوه موثر بوده است.

وی بیان‌کرد: آموزش و پرورش در حد توان زمینه سلامت دانش آموزان را فراهم کرده و در این زمینه اهتمام جدی دارد.

وی اظهار کرد: هیچ آموزشی جایگزین معلم نمی تواند باشد و آموزش فضای مجازی نیز در شرایط ضرور ی مورد استفاده قرار می گیرد.

بر اساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی ایلام از مجموع ۱۱ شهرستان این استان، دو شهرستان ایوان و دره شهر در وضعیت قرمز، چهار شهرستان وضعیت هشدار و مابقی نیز زرد و سفید هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =