کلاس اولی‌ها در قزوین با ۵۰ درصد ظرفیت از ۱۵شهریور به مدرسه می‌روند

قزوین- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه همزمان با آعاز سال تحصیلی جدید کلاس اولی‌ها در تمام مناطق استان از ۱۵ شهریور به مدرسه می روند ، گفت : البته در مناطق قرمز این حضوربا ۵۰ درصد ظرفیت خواهد بود.

حسنعلی اصغری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه  با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا، حضور دانش آموزان در مدارس الزامی نیست، افزود: هیچ فعالیتی در آموزش و پرورش تعطیل بردار نیست و بعد از سلامت و امنیت دانش آموزان آموزش اولویت اصلی است و باید تداوم داشته باشد.
وی با اشاره به ۲۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز کلاس اولی در سطح استان قزوین اظهار دااشت: برای کلاس‌اولی‌ها و نوآموزان که نیاز به ارتباط عاطفی با معلم دارند، تلاش می‌شود حتی در وضعیت قرمز کلاس‌های درس به‌شیوه حضوری برگزار شود و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی، کلاس‌اولی‌ها حداقل هفته‌ای دو  روز به مدرسه بروند.
اصغری اضافه کرد: از ۱۵ شهریور ماه مدارس استان همزمان با  سراسر کشور بازگشایی خواهد شد اما این بازگشایی به معنای این نیست که دانش‌آموزان مجبور هستند با هر شرایطی حضور فیزیکی داشته باشند و فقط در مدارس مناطقی که  وضعیت سفید است تحصیل دانش آموزان به صورت حضوری خواهد بود.
وی با بیان اینکه اگر وضعیت به لحاظ کرونا زرد باشد، مدارس به صورت ۵۰ درصد ظرفیت خود، ادامه کار خواهند داد، افزود: هر روز ۵۰ درصد دانش آموزان در مدارس حاضر شده و تحصیل می‌کنند و ۵۰ درصد دیگر در منزل از طریق شبکه شاد درس ها را فرا می‌گیرند.
اصغری با بیان اینکه برگزاری کلاس‌ها هم به صورت حضوری و هم مجازی است، تصریح کرد: استفاده از آموزش های ترکیبی و تلفیقی و محتواهای متنوع درسی یکی از راهبردهای اساسی در سال تحصیلی جدید است.
این مسوول با اشاره به نگرانی والدین از بازگشایی مدارس در شرایط شیوع بیماری کرونا ، افزود:  آموزش و پرورش  امتحانات نهایی، استعدادهای درخشان، مدارس نمونه دولتی، کنکور سراسری را با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار نمود و هیچ موردی از ابتلا به این بیماری گزارش نشد.
وی خاطر نشان کرد:شیوه‌نامه بازگشایی مدارس برای همه مدیران ارسال شده که در صورت رعایت این شیوه‌نامه، می‌توان دغدغه والدین را کاهش داد.
اصغری افزود:اختیاراتی را به شورای مدارس دادیم که بتوانند با مشارکت خانواده ها درباره روال آموزش تصمیم گیری کنند و معلمان می‌توانند برخی فعالیت‌ها را در فضای مجازی و برخی را به صورت حضوری انجام دهند. 
وی تاکید کرد: با توجه به اینکه ، سلامت و امنیت دانش‌آموزان در اولویت است و فعلا نمی‌دانیم که این وضعیت تا چه مدت ادامه خواهد داشت به همین منظور ما مجبور هستیم که برنامه‌ها و اهداف اموزش و پرورش را تحت هر شرایطی دنبال کنیم .
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ، درباره زیرساخت شبکه شاد گفت: سال گذشته برنامه شاد نواقصاتی داشت که امسال این نواقصات حل شده و ظرفیت‌ آن توسعه داده شد است.
استان قزوین دارای ۲۵۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی هستند .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =