۱۴ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۶
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84026118
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

 لوکاشنکو همسایگان بلاروس را متهم به دخالت در امور این کشور کرد

مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری بلاروس اعلام کرد: کشورهای لیتوانی، اوکراین، لهستان و چک در امور داخلی بلاروس مداخله می کنند و رهبری اعتراضات در این کشور را برعهده گرفته اند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، لوکاشنکو در دیدار با نخست وزیر روسیه افزود: مداخله خارجی در امور داخلی بلاروس و هدایت اعتراضات از خارج، تا اندازه زیادی بر اوضاع بلاروس تاثیر می گذارد. 

وی خاطرنشان کرد که مداخلات از کشورهای لهستان، چک، لیتوانی و اوکراین انجام می گیرد که بیش از هر مساله دیگری ما را نگران می کند. 

لوکاشنکو خاطرنشان کرد که سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه که در امور بین المللی شخص خویشتنداری است، بطور آشکار آنچه که در مرز (مرز غربی بلاروس) رخ می دهد را بیان کرد. 

به گفته لوکاشنکو، طرف بلاروسی، به هر حرکت منفی در مورد خود واکنش نشان می دهد. 

رئیس جمهوری بلاروس گفت که برای حکومت وی مهم ترین موضوع این است که از هرگونه مناقشه در مینسک پیشگیری کند. 

وی افزود: زیرا همیشه این گونه اتفاق می افتد و مناقشه از پایتخت شروع می شود و به کل کشور سرایت می کند. 

لوکاشنکو در همین حال معتقد است که چنین وضعیتی نمی تواند در بلاروس رخ دهد زیرا مردم شاغل به کار هستند امکان برای کسب درآمد دارند. 

وی با بیان اینکه جوانان فعال هستند و دوست دارند راهپیمایی کنند و سرو صدا برپا کنند، اظهار کرد: اما ما از آنان دعوت می کنیم که به قانون احترام بگذارند. بویژه این موضوع به دانشجویان مربوط می شود. 

رئیس جمهوری بلاروس در بخشی از سخنان خود گفت که نیروهای بلاروسی در تمام مرزهای غربی همجوار با کشورهای عضو ناتو مستقر شده و به حالت آماده باش درآمده اند.

وی گفت: بخش تجسسی رادیوالکترونی ارتش بلاروس گفت وگویی را در مناطق غربی همجوار بلاروس استراق سمع کرد که حاکی از جعل موضوع مسمومیت الکسی ناوالنی (رهبر مخالفان دولت روسیه) است.

وی خاطرنشان کرد: گروه کارشناسان برای آنگلا مرکل صدراعظم آلمان بیانیه ای را تنظیم کرد که در مورد ناوالنی بود و به گفته آنها هدف از این اقدام جلوگیری از تمایل پوتین برای دخالت در بلاروس بود.

لوکاشنکو گفت: من این سخنان که بین طرف های آلمانی و لهستانی صورت گرفته است بطور مستقیم نقل قول کردم. ما شواهد در مورد جعل مساله مسمومیت ناوالنی را در اختیار سازمان امنیت فدرال روسیه قرار می دهیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha