بی‌توجهی به زدن ماسک مهمترین دلیل شیوع مجدد کرونا در پیرانشهر

ارومیه- ایرنا- رئیس مرکز بهداشت پیرانشهر گفت: به دلیل کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا در طی هفته‌های گذشته در این شهرستان، بخشی از شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک بی‌توجه شده‌اند.

مجید کاسیان‌زاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در هفته‌های اخیر میزان ابتلای به کرونا در این شهرستان کاهش داشت و حتی در طی چند هفته اخیر هیچ مورد فوتی ناشی از کرونا وجود نداشت اما متاسفانه این وضعیت موجب شد تا بیشتر شهروندان نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بویژه زدن ماسک کم توجه شوند.

وی افزود: این موضوع بسیار خطرناک و نگران کننده است و پس از اینکه یک هفته بدون بیمار بستری کرونایی را در پیرانشهر سپری کرده بودیم، دوباره شاهد بستری شدن چند بیمار مبتلا کرونا در بیمارستان در طی روزهای اخیر هستیم.

رئیس مرکز بهداشت پیرانشهر با اشاره به ارسال آموزش‌ها و پروتکل‌های بهداشتی به مدارس شهرستان برای مقابله با ویروس کرونا نیز گفت: طبق دستورالعمل‌های ارسال شده برای شهرستان‌های در وضعیت هشدار (نارنجی) و طبق تصمیمات اتخاذ شده در آخرین جلسه ستاد مدیریت و مبارزه با ویروس کرونا، مقرر گردید مدارس شهرستان پیرانشهر با نصف ظرفیت و به صورت یک روز در میان بازگشایی شوند.

کاسیان‌زاده افزود: طول ساعت تدریس در کلاس‌ها نیز بیشتر از ۳۵ دقیقه نبوده و کلاس‌ها و محیط مدرسه به طور متناوب ضدعفونی خواهد شد و تمامی مدارس ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی هستند.

رئیس مرکز بهداشت پیرانشهر افزود: دانش‌آموزان، معلمان و کارکنان مدارس نیز به صورت هفته‌ای فرم های خوداظهاری را در سامانه پیش بینی شده پر می‌کنند تا در صورت وجود علایم مشکوک در آن‌ها، تمهیدات لازم اندیشیده شود و در صورت نیاز نیز نمونه گیری از موارد مشکوک انجام گردد.

کاسیان زاده اضافه کرد: مدارس در پیرانشهر نیز همزمان با سطح استان طبق دستورالعمل‌های ارسال شده از ۱۵ شهریور بازگشایی خواهند شد ولی در صورتی که در بازدیدهای مرکز بهداشت و نمونه‌گیری ها در مدارس، افزایش آمار مبتلایان مشاهده شود، ممکن است تصمیمات جدیدی در خصوص مدارس گرفته شود.

پیرانشهر در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =