۴۵۰۰ میلیارد ریال برای راه‌آهن مبارکه به سفیددشت به شهرکرد اختصاص یافت

شهرکرد_ ایرنا_ رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: برای تکمیل طرح راه‌آهن مبارکه به سفیددشت به شهرکرد چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اختصاص پیدا کرده است.

علی شهریارپور عصر پنجشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات جاده شهرستان بروجن در حوزه راه و شهرسازی تاکید کرد: البته در قانون بودجه سال‌جاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به این طرح اختصاص یافت اما با پیگیری‌های انجام شده مقدمات اختصاص ۲ هزار میلیارد ریال دیگر فراهم شد.
وی افزود: تکمیل زیرساخت‌های راه‌آهن مبارکه به سفیددشت به شهرکرد ۲ هزار میلیارد ریال دیگر نیاز دارد.
شهریارپور کمربند شمالی بروجن را بخشی از طرح جاده شهرکرد به بروجن به لردگان اعلام و تصریح کرد: برای اجرای این قسمت یکهزار و ۹۰ میلیارد ریال از همین طرح استفاده می‌شود.
وی در خصوص تکمیل جاده دسترسی بیمارستان بروجن یادآور شد: تکمیل این طرح با افزون‌بر ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار با شهرداری بروجن بوده و علاوه بر این مبلغ ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات توازن استانی پیش‌بینی شده است.
شهریارپور در خصوص شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب در شهرستان بروجن اظهار داشت: برای اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب در شهر گندمان ۷۰ میلیارد ریال ابلاغ شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز گفت: ضوابط فنی در جاده شهرکرد به بروجن باید تعیین تکلیف شود.
مجید نظری تاکید کرد: تکمیل و بهره‌برداری از این طرح جزو مهم‌ترین پروژه‌های اولویت‌دار چهارمحال و بختیاری به شمار می‌رود.
وی افزود: تکمیل و بهره‌برداری از طرح انتقال آب بن به بروجن جزو ۳۱ پروژه اولویت‌دار ملی بوده که باید تا پایان سال‌جاری افتتاح شود.
فرماندار بروجن نیز گفت: فعال شدن پیمانکار راه‌آهن مبارکه به سفیددشت به شهرکرد در حوزه بروجن و تکمیل باقی‌مانده جاده چهار خطه سفیددشت به فرادنبه تا پایان آبان‌ماه سال‌جاری ضروری است.
مسعود ملکی تصریح کرد: به‌ همین منظور تعیین تکلیف خروجی سفیددشت و ورودی فرادنبه انجام شود.
وی یادآور شد: جاده امام قیس به لردگان تا دو هفته آینده تعیین تکلیف خواهد شد.
به گزارش ایرنا، راه‌آهن مبارکه به سفیددشت به شهرکرد به طول ۹۲ کیلومتر با هدف جابجایی بار و مسافر احداث می‌شود و تکمیل آن تحول بزرگی در بخش‌های مختلف چهارمحال و بختیاری ایجاد می‌کند.
۴۰ کیلومتر از مسیر این طرح با راه‌آهن اصفهان – شهرکرد – اهواز مشترک است.
طول قطعه شهرکرد به بروجن در جاده چهارخطه شهرکرد – بروجن – لردگان ۶۲ کیلومتر است، که تنها ۲.۳ کیلومتر آن باقی‌مانده و بقیه اجرایی شده است.
بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =