معاون استاندار اصفهان: راه میانبُر توسعه شهرستان‌ها، توجه به آمایش سرزمین است

اصفهان-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی استانداری اصفهان گفت: حرکت بر اساس آمایش سرزمین راه میانبُر توسعه در شهرستان‌های استان است که باید جدی گرفته شود.

حیدر قاسمی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری فریدن که به مناسبت هفته دولت در سالن اجتماعات این شهرستان برگزار شد، افزود: فعالیت‌ها در فریدن باید به تناسب ملاحظات منطقه‌ای، اقلیمی و ظرفیت‌های دارای قابلیت بازدهی، اولویت بندی شود تا به نتیجه برسد، در این صورت عدالت نیز تحقق خواهد یافت.

به گفته وی، ایجاد صنایع تبدیلی، توسعه روش‌های نوین کشت و تولید محصولات کشاورزی و تمرکز بر دامپروری می‌تواند چشم‌انداز مطلوبی برای تحقق توسعه فریدن باشد.

وی به پیشینه اداری و تاریخی این شهرستان اشاره و بیان کرد: فریدن رنگین کمانی از اقوام است که در طول سال‌های متمادی در کنار هم با صلح و دوستی روزگار می‌گذرانند که در کشور کم نظیر است.

قاسمی افزود: بسیاری از مزیت‌ها و ظرفیت‌های فریدن مغفول مانده و این در حالی است که اقلیم و شرایط منحصر به فرد، طبیعت و زیست بوم آن زمینه بسیار مساعدی برای توسعه فراهم کرده است.

به گفته وی، این ویژگی‌های مطلوب باید در آمایش سرزمین مورد توجه قرار بگیرد، چرا که فریدن بعنوانن منطقه پایلوت غرب استان مورد توجه قرار گرفته است.

معاون استاندار اصفهان افزود: چنانچه  برنامه‌ریزی‌ها بر اساس این راهبرد انجام شود و محدودیت‌ها و محرومیت‌ها به مرور کنار برود چه بسا زمینه تحقق مهاجرت معکوس را نیز فراهم کند.

وی به افتتاح و بهره‌برداری از ۴۴ طرح عمرانی در فریدن اشاره کرد و گفت: ماهیت بیشتر طرح‌های افتتاح شده در فریدن، تولید و کارآفرینی است که با توجه به شرایط فعلی کشور، مثبت و امیدبخش محسوب می‌شود.

قاسمی با بیان‌اینکه شورای اداری باید منشاء ایده‌آفرینی و راهکار باشد، افزود: مدیران اجرایی باید همه توان خود را برای حل مشکلات بکار بگیرند و چنانچه به مواردی برخورد کردند که کارگشایی آن نیاز به مقررات‌زُدایی دارد آنها را برای پیگیری به نمایندگان مجلس انتقال دهند.

وی همچنین به تلاش بی‌وقفه دشمن برای ایجاد گُسست بین مردم و دولت اشاره و بیان کرد: وفاق و همدلی نیاز مُبرم کشور در شرایط فعلی است، از این روز باید در کنار محدودیت‌ها و مشکلات به خدمات دولت نیز پرداخت.

قاسمی افزود: در تحلیل‌ها و تریبون‌ها باید در انتخاب واژه‌ها دقت کرد تا به مشکلات دامن نزند و در نهایت همگرایی بجای واگرایی اتفاق بیفتد.

فرماندار فریدن نیز در این جلسه با بیان اینکه دولت، منظر نظام است، افزود: عملکرد و خدمات دولت به نوعی بازتابی از کارایی نظام است، از این رو مسوولان باید همه همت خود را برای حل مشکلات بکار گیرند تا در نهایت به اعتماد مردم خدشه وارد نشود.

سیدتقی معین‌الدینی افزود: با توجه به وابستگی شدید اقتصاد کشور به نفت و تحریم‌هایی که تاکنون در تاریخ کم‌نظیر بوده، نه تنها توجه دولت به مسائل کشور کم نشده بلکه در برخی بخش‌ها سیاست‌ها و اقدامات قابل توجهی هم اجرا شده است.

فرماندار فریدن به اجرای ۴۴ طرح با اعتبار ۴۶ میلیارد تومان اشاره و گازرسانی به واحدهای تولیدی و تکمیل شهرک گلخانه فریدن را به مثابه۲ اقدام شاخص برای جهش تولید، تسهیل سرمایه‌گذاری و رونق اشتغال در این شهرستان اعلام کرد.

وی افزود: در بخش سرمایه‌گذاری و اشتغال این شهرستان در مجموع ۷۲ میلیارد تومان اعتبار در یک سال گذشته تزریق شده که با توجه به شرایط اقتصادی کشور قابل توجه است.

به گفته معین‌الدینی، در بخش بهسازی زیرساخت‌های روستایی، جبران خسارات مسکن و  تسهیلات کشاورزی، در مجموع نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار به شهرستان تزریق شده که ۱۳ و نیم میلیارد آن بلاعوض بوده است.

فرماندار فریدن افزود: همچنین ۱۷۵ تُن سیمان رایگان برای بهسازی مسکن روستایی و شهری این شهرستان در یکسال گذشته توزیع شده است.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: ما مُنکر تلاش‌های دولت نیستیم، اما بخصوص در فریدن باید سال‌ها کوشید تا محرومیت این منطقه برطرف شود، بنابراین نیازمند بیشترین همکاری و هم‌افزایی با مدیران استانی هستیم.

حسین محمدصالحی بیان کرد: سیلاب‌های فصلی، زمستان‌های سرد و طولانی، همواره خسارت زیادی به زیرساخت‌های منطقه وارد می‌کند که انتظار داریم مدیریت بحران استان در این زمینه مساعدت ویژه داشته باشد.

وی افزود: قول‌ها و وعده‌های مسوولان در باره خرید ماشین‌آلات برای منطقه باید عملی شود.

به گفته وی، تسهیلاتی که برای شهرداری‌های این منطقه در نظر گرفته می‌شود، عادلانه نیست.

محمدصالحی به اعتراض کشاورزان فریدن به طرح تعادل‌بخشی چاه‌های کشاورزی نیز اشاره کرد و افزود: این تصمیم باید با توجه به شرایط منطقه بخصوص معیشت کشاورزی محور مردم این خطه باید اجرا شود.

به گزارش ایرنا، معاون سیاسی، امنیتی استانداری اصفهان به همراه شماری از مسوولان استانی امروز به مناسبت هفته دولت، برای افتتاح ۴۴ طرح عمرانی به فریدن سفر کردند.

در این سفر ۴۴ طرح عمرانی با اعتبار افزون بر ۴۶ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

اجرای آبیاری تحت فشار در ۵۷۰ هکتار ازاراضی کشاورزی روستاهای قودجانک، گنجه، نهرخلج و چیگان با ۹ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان، سردخانه شهر دامنه با ظرفیت ۱۲ هزار تُن و  ۴۰ میلیارد تومان آورده شخصی، مجتمع پرورش گاو شیری در اراضی دهگاه نهرخلج با ۳۲۰ راس و سه میلیارد تومان اعتبار، گازرسانی به واحدهای تولیدی شهرستان به طول ۲۴ کیلومتر با ۶ میلیارد تومان اعتبار، اصلاح و توسعه شبکه‌های برقی شهری و روستایی به طول ۲ هزار و ۸۰۰ متر با اعتبار افزون بر ۵۳۲ میلیون تومان،طرح‌های هادی و بهسازی روستاهای نهرخلج، بادجان، دهق، چهل خانه؛ ازونبلاغ، دره بید، ننادگان، نسار، نماگرد و سواران در ۶۰ هزار و ۲۰۰ مترمربع با یک میلیارد و ۴۹۴ میلیون تومان از جمله این طرح‌هاست.

اصلاح شبکه آب آشامیدنی شهری و روستایی با اعتبار ۳.۵ میلیارد تومان، توسعه ۹ کیلومتر شبکه فاضلاب شهری داران و محله آشجرد با هفت میلیارد تومان، آبرسانی به مجتمع و تجهیز چاه و اجرای خط انتقال روستاهای غرغن و دهق به طول ۶.۵ کیلومتر با افزون بر یک میلیارد تومان، مخزن یکهزار متر مکعبی آب آشامیدنی شهر دامنه با یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان، طرح بازسازی و تعمیر ۴۴۰ متر مربع بخش سی سی یو بیمارستان شهید رجایی داران با بیش از ۴۷۵ میلیون تومان و چهار واحد پانسیون این بیمارستان با ۶۵۰ میلیون تومان  از دیگر طرح‌های افتتاح شده امروز با حضور معاون سیاسی، امنیتی استانداری اصفهان در شهرستان فریدن بود.

شهرستان فریدن با ۲ شهر، ۲۸ روستا و جمعیت افزون بر ۴۹ هزار نفر در ۱۴۰ کیلومتری غرب اصفهان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =