عباس: توافق اماراتی- اسرائیلی آخرین خنجر زهرآلود بر پیکر فلسطین بود

تهران- ایرنا- «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین پنجشنبه شب در سخنانی از طریق ویدیو کنفرانس در نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی در لبنان، گفت: آخرین خنجر زهرآگین بر پیکر فلسطین توافق اماراتی- اسرائیلی بود.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای معا فلسطین، عباس افزود: ما امروز جمع شدیم برای اینکه یک ملت هستیم و آرمان ما یکی است و فلسطین و قدس، ما را گرد هم آورده است.

وی اضافه کرد: مسأله فلسطین، امروز با پروژه‌های انحرافی عادی‌سازی روابط [با رژیم صهیونیستی] مواجه است.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین ادامه داد: نمی‌توانیم بپذیریم کسی به نام ما صحبت کند و ما به هیچ کس اجازه این کار را نخواهیم داد.

عباس با بیان اینکه بیانیه بالفور در سال ۱۹۱۷ میلادی محصول انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها بوده است، گفت: ما هرگز به کسی اجازه نمی‌دهیم به نام آرمان ما صحبت کند.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین اضافه کرد: ما تنها کسانی هستیم که پروژه الحاق را متوقف کردیم و مردم ما "معامله قرن" را متوقف کردند.

وی گفت: گفتیم که اگر [رژیم] اشغالگر تصمیم الحاق را اجرا کند و لو در یک وجب از خاک ما، این دولت اشغالگر است که مسؤولیت همه عواقب این اقدام خود را باید برعهده بگیرد.

محمود عباس افزود: از مواضع مخالف خود نسبت به برنامه‌های الحاق عقب‌نشینی نخواهیم کرد و به میانجیگران گفتیم که هرگز درباره "معامله قرن" و پروژه الحاق مذاکره نخواهیم کرد.

رییس تشکیلات خودگردان فلسطین اضافه کرد: آماده برگزاری کنفرانس بین المللی صلح زیر نظر سازمان ملل متحد هستیم؛ مشروط بر اینکه مذاکرات با طرف اسرائیلی در چارچوب قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد باشد.

عباس گفت: رژیم اشغالگر دارایی ملت فلسطین را بلوکه کرد و بخشی از آن را دزدید. آمریکا نیز به کشورها اجازه نمی‌دهد که به ما در ازای دارایی‌های بلوکه شده کمک کنند؛ اما ما هرگز فرو نمی‌پاشیم.

وی تأکید کرد؛ ما در اینجا باقی‌ خواهیم ماند و هرگز سرزمین‌مان را ترک نخواهیم کرد و همه تلاش خود را برای حمایت از مقاومت و ایستادگی اهالی و مردم خود انجام خواهیم داد.

رهبران جناح‌های فلسطینی از جمله جنبش مقاومت اسلامی (حماس) به مسؤولیت "اسماعیل هنیه" رئیس دفتر این جنبش، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی، معاون دبیرکل جبهه مردمی و معاون دبیر کل جبهه دموکراتیک فلسطین روز گذشته (چهارشنبه) برای شرکت در نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی در لبنان وارد بیروت شدند.

بر اساس اعلام منابع فلسطینی شرکت کننده، این نشست با سخنرانی "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای رؤسا و نمایندگان جناحها و گروه‌های فلسطینی آغاز و سپس پشت درهای بسته ادامه خواهد یافت.  

منابع فلسطینی شرکت کننده گفتند که آشتی بین فتح و حماس، پیشنهاد تشکیل کمیته رهبری متشکل از همه جناح‌ها برای اتخاذ موضعی واحد برای مقابله با معامله قرن و بحث در مورد فعال‌سازی سازمان آزادیبخش فلسطین، از جمله مهمترین برنامه‌های این نشست خواهد بود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =