امام حسین (ع) با شهادت خود درهای رحمت را برای مردم گشود

ارومیه- ایرنا- نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: امام حسین(ع) با شهادت خود درهای رحمت برای مردم را گشود و ما باید با عزاداری خود یاد ایشان را در دل‌ها نگه داریم.

آیت‌الله سیدعلی اکبر قریشی روز پنجشنبه در یادواره «جوانان عاشورایی» در ارومیه اظهار داشت: ۶۱ سال بعد از هجرت پیامبر اکرم (ص)، واقعه عاشورا رخ داد و  اکنون ۱۳۸۱ سال بعد از آن تاریخ همچنان یاد ایشان در دل‌ها زنده است.

وی گفت: شیعه چنان به عزای امام حسین (ع) اهمیت داده که انگار ایشان به تازگی‌ شهید شده است، این مسئله از افتخارات شیعه است که جریان عاشورا را زنده نگه داشته و ما برای امام حسین (ع) همچنان عزادار هستیم.

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری افزود: در کربلا، امام حسین (ع) از کفار آب نخواست و همانطور که شهید مطهری‌ گفته است، ایشان سوار بر اسب شده و به‌دنبال آب رفت.

آیت‌الله قریشی اضافه کرد: باید با عزاداری، یاد امام حسین (ع) را زنده نگه داریم زیرا رشادت وی برای ما درس بزرگی است که درهای رحمت را برای ما باز کرد.

پیام ایجادی دبیر کانون باران رحمت الهی نیز در این مراسم اظهار داشت: چهار سال از تاسیس این سمن گذشته و تا به امروز بیش از سه هزار داوطلب، عضو این کانون شده‌اند و طی این مدت به بیش از ۵۰ خانواده مستمند نیز کمک شده است.

در یادواره "جوانان عاشورایی" که مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی نیز حضور داشت نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری، حکم نماینده ایشان برای دریافت مشکلات حوزه جوانان را به دبیر کانون باران رحمت الهی اهدا کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =