ادامه خصومت آمریکا علیه مردم ایران؛تحریم ۳ فرد و ۱۱ شرکت

نیویورک- ایرنا- خزانه‌داری آمریکا در ادامه سیاست خصمانه علیه مردم ایران، سه فرد حقیقی و ۱۱ شرکت را به دلیل همکاری با ایران تحت تحریم قرار داد.

به گزارش ایرنا، خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه با اعلام این خبر مدعی شد این افراد و شرکت‌ها با بخش نفت ایران همکاری داشته‌اند. 

در اطلاعیه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا (اوفک) علیرضا امین مدیرعامل سابق پالایشگاه اراک به صورت فردی، لین ژیویو و شی مین از اتباع چین به دلیل واردات نفت از ایران تحت تحریم قرار گرفته‌اند.

همچنین شرکت پالایش نفت یکی از شهرهای جنوبی ، شرکت تجاری کیمیترانس مستقر در امارات متحده عربی، دینرین لیمیتد مستقر در هنگ کنگ، شرکت انرژی دیناپکس، شرکت جینگو تکنولوژی، شرکت نیوفار اینترنشنال لجستیک، شرکت پتروتک اف زی ای، کشتیرانی سینو انرژی هنگ کنگ، شرکت تیرو انرژی مرتبط با شرکت تریلیانس، پتروشیمی زاگرس و مدیریت کشتی ژیهانگ هم شرکت‌های مرتبط با نفت ایران هستند که در لیست تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران جای گرفته‌اند.

مایک پمپئو که سردمدار مقابله با جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در دولت ترامپ شده است، در بیانیه‌ای مطبوعاتی مدعی شد: امروز وزارت خارجه آمریکا پنج شرکت را تحت بخش سه دستور اجرایی ۱۳۸۴۶ به دلیل تعامل آگاهانه در یک تراکنش قابل ملاحظه برای خرید، تملک، فروش، انتقال یا خرید و فروش نفت یا فراوردهای پتروشیمی از ایران، تحریم کرد.

وی افزود: وزارت خارجه همچنین تحت بخش پنج دستور اجرایی فوق، سه فرد حقیقی که به عنوان مدیران اجرایی اصلی در شرکت‌های تحریم شده فعالیت دارند یا عملکرد مشابه با اختیارات مشابه دارند را هم در فهرست موضوع این دستور اجرایی قرار داده است.

وزیر خارجه آمریکا که به نظر می‌رسد قصد انتقام شکست خود در رویارویی با جهان در مساله برجام را دارد، ادامه داد صنعت نفت ایران منبع عمده درآمد ایران و بودجه آن چیزی است که او فعالیت‌های مخرب در خاورمیانه نامید. اقدام امروز ما تعهد آمریکا به جلوگیری از دسترسی ایران به منابع مالی مورد نیاز آن است برای آنچه که او ادعا کرد تامین تروریسم و دیگر فعالیت‌های بی‌ثبات کننده آن است.

پمپئو در حالیکه سه سال است شدیدترین تروریسم اقتصادی را به قصد ضربه زدن به مردم ایران اعمال کرده است، مدعی شد: ما بار دیگر از ایران می‌خواهیم تضعیف رفاه مردم ایران را با هزینه کردن منابع طبیعی آن برای ایجاد هرج و مرج و تخریب، متوقف کند.

وی ادامه داد: خزانه داری آمریکا هم بر ۶ شرکت دیگر به خاطر پشتیبانی از پتروشیمی تریلیانس، شرکتی که در ژانویه ۲۰۲۰ توسط خزانه داری آمریکا در فهرست قرار گرفت، تحریم کرده است. همه شرکت‌های تحریم شده امروز به تسهیل صادرات نفت، فراورده‌های نفتی و پتروشیمی ایران در فرار از تحریم آمریکا ادامه دادند.

وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد این یک یادآوری است که آمریکا هرگز از اجرای تحریم‌های خود دست بر نمی‌دارد. تحریم‌ها مادامی که ایران رفتارش را تغییر دهد، باقی خواهد ماند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =