۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۰
کد خبرنگار: 1362
کد خبر: 84026019
۴ نفر

برچسب‌ها

۴۴ طرح عمرانی در فریدن به بهره برداری رسید

اصفهان -ایرنا- ۴۴ طرح عمرانی روز پنجشنبه با حضور شماری از مسئولان استانی و محلی با اعتباری افزون بر ۴۶ میلیارد تومان در شهرستان فریدن به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، اجرای آبیاری تحت فشار در ۵۷۰ هکتار ازاراضی کشاورزی روستاهای قودجانک، گنجه، نهرخلج و چیگان با ۹ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان، سردخانه بالای صفر درجه شهر دامنه با ظرفیت ۱۲ هزار تن با ۴۰ میلیارد تومان آورده بخش خصوصی، مجتمع پرورش گاو شیری در اراضی دهگاه نهرخلج با ۳۲۰ راس گاو و با سه میلیارد تومان، پروژه گازرسانی به واحدهای تولیدی شهرستان به طول ۲۴ کیلومتر با ۶ میلیارد تومان، اصلاح و توسعه شبکه های برقی شهری و روستایی به طول ۲ هزار و ۸۰۰ متر با اعتبار افزون بر ۵۳۲ میلیون تومان، طرح های هادی و بهسازی روستایی نهرخلج، بادجان، دهق، چهل خانه؛ ازونبلاغ، دره بید، ننادگان، نسار، نماگرد و سواران در ۶۰ هزار و ۲۰۰ مترمربع با یک میلیارد و ۴۹۴ میلیون تومان، اصلاح شبکه آب شرب شهری و روستایی با اعتبار ۳.۵ میلیارد تومان، توسعه ۹ کیلومتر شبکه فاضلاب شهری داران و محله آشجرد با هفت میلیارد تومان، آبرسانی به مجتمع و تجهیز چاه و اجرای خط انتقال غرغن و دهق به طول ۶.۵ کیلومتر با افزون بر یک میلیارد تومان، مخزن هزار متر مکعبی آب شرب شهر دامنه با یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان، طرح بازسازی و تعمیر ۴۴۰ متر مربع بخش سی سی یو بیمارستان شهید رجایی شهر داران با بیش از ۴۷۵ میلیون تومان و چهار واحد پانسیون این بیمارستان با ۶۵۰ میلیون تومان  از جمله این طرح ها بود.

فرماندار فریدن در حاشیه آیین بهره برداری از این طرح ها در گفت و گو با ایرنا، گازرسانی به واحدهای تولیدی و تکمیل شهرک گلخانه فریدن را ۲ اقدام شاخص برای جهش تولید، تسهیل  سرمایه گذاری و رونق اشتغال در این شهرستان برشمرد .

سید تقی معین الدینی افزود: در سال ۹۷،  چهار واحد تولیدی (نزدیک به ۷ کیلومتر) با  اعتبار یک میلیارد و ۷۳۵ میلیون تومان،  درسال ۹۸  سه واحد تولیدی( ۳.۸ دهم کیلومتر) با اعتبار ۹۶۸ میلیون تومان و امسال چهار واحد تولیدی(۲۳ کیلومتر) در دشت دامنه با  پنج میلیارد و ۹۲۶ میلیون تومان در این طرح لوله گذاری شد.

وی در خصوص شهرک گلخانه فریدن گفت: این طرح از ۱۳ سال پیش کلنگ خورد و در آن زمان اعتبارات خوبی جذب کرد اما حلقه چاهی که برای تامین آب این شهرک در نظر گرفته شده بود پس از احداث و پیشرفت بخشی از کار همزمان با بهره برداری خشک شد که وقفه در طرح را به دنبال داشت.

فرماندار فریدن اضافه کرد: با پیگیری های متعدد در ۲ سال اخیر سرانجام مجوز حفر چاه و تامین آب برای این شهرک گلخانه اخذ شد و بزودی با تکمیل برق رسانی و زیرساخت های لازم، فراخوان برای واگذاری واحدها وبهره برداری از آن آغاز خواهد شد.

به گفته وی، بهره برداری از شهرک گلخانه ۲۳ هزار هکتاری دامنه فریدن که در ۴۰ واحد چهار هزار و۵۰ متری قابل واگذاری است توسعه اشتغال را برای این منطقه به دنبال دارد.

معین الدینی از افزایش صد در صدی اعتبارات بهسازی اماکن روستایی همچنین جذب صد در صدی  اعتبارات مربوط به حوادث(سیل) با وجود خسارت های اندک در منطقه خبر داد.

فرماندار فریدن افزود: با وجود تنگناهای اقتصادی در همین ۲ سال اخیر نه تنها تزریق بودجه به دهیاری ها کاهش پیدا نکرد بلکه افزایش قابل توجه داشتیم، در بخش کشاورزی نیز با اعتبارات تزریقی از سوی دولت، از امهال تسهیلات قبلی حمایت شد.

به گزارش ایرنا، "حیدر قاسمی"معاون سیاسی، امنیتی استانداری اصفهان به همراه شماری از مسئولان استانی روز پنج شنبه  به مناسبت هفته دولت، برای افتتاح ۴۴ طرح عمرانی به فریدن سفر کردند.

فریدن با ۲ شهر، ۲۸ روستا و جمعیت افزون بر ۴۹ هزار نفر در ۱۴۰ کیلومتری غرب اصفهان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =