۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۲۱
کد خبرنگار: 2161
کد خبر: 84026010
۰ نفر

برچسب‌ها

هفته سوم کورس سوارکاری بندرترکمن برگزار شد

گرگان - ایرنا - هفته سوم رقابت‌های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن عصر امروز پنجشنبه با رقابت ۴٧ رأس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور هزار و ۱۴۵۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان ساحلی استان گلستان برگزار شد.

در دور نخست اسب‌های نژاد ترکمن (Maiden) (۳+ ساله) وارد دپار شدند که پیمان قلرعطا با اسب لان جان قهرمان شد و رامین قهرمانی با اسب گلین سروین وعبدالحلیم قبادی با اسب طاهره خانم به ترتیب دوم و سوم شدند.

دومین دور این مسابقات بین اسب‌های نژاد دوخون (Maiden) (۳+ ساله) برگزار شد که عبدالحلیم قبادی بافریسا اول شد و رامین قهرمانی با اسب کینگ آس و محمد امین توماج با اسب باسکار به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.
در رقابت دور سوم میان اسب‌های نژاد دوخون (Maiden) (۲ ساله) یونس اورکلی با یوگی زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سوم را به ترتیب محمد امین توماج با اسب امینت و نورمحمد بهادر با اسب برای تو کسب کردند.
در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ٢) (۳+ ساله) وارد دپار شدند که آق اویلی بشگرد با اسب دوبلین قهرمان شد، عنوان دوم به نادر صالح پور با اسب سلما رسید و سراج الدین اندروا با اسب آدر سوم شد.
همچنین در رقابت دور پنجم بین اسب‌های  نژاد تروبرد (Maiden)  (۳+ ساله) امیر مختومی با اسب اوکیا زودتر از خط پایان گذشت و اول شد، کمال صالح پور با اسب دلتو و سراج الدین اندورا با اسب کوروت به ترتیب دوم و سوم شدند.
دور ششم اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس۴) (۳+ ساله) در مسافت ۱۴۵۰ با یکدیگر کورس داشتند که عبدالحلیم قبادی با اسب شکوفا زودتر از سایرین از خط پایان گذشت و قهرمان شد، اسب آلان با چابکسواری نادر صالح پور دوم شد و محمد امین توماج با اسب بروکلین سوم شد.

گفتنی است مالک اسب آلان، سردار آزمون مهاجم ملی پوش گلستانی تیم ملی فوتبال ایران است.

به گزارش ایرنا؛ بر اساس توافق مالکان اسب‌ها و مجریان مسابقه میزان جوایز اسب‌های برتر پس از تعیین درآمد برگزاری مسابقات متعاقبا تعیین و پرداخت می شود.

ورود تماشاگران به مجموعه سوارکاری به سبب کرونا ممنوع است که همین عامل باعث کاهش درآمد رقابتها شد.
مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =