۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84026003
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

معترضان سودانی خواستار برکناری دولت انتقالی این کشور شدند

تهران- ایرنا- صدها معترض سودانی روز پنجشنبه در خارطوم خواستار برکناری دولت انتقالی این کشور به ریاست «عبدالله حمدوک» شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، صدها سودانی امروز با تجمع مقابل مقر فرماندهی کل ارتش در مرکز خارطوم، علیه دولت انتقالی به ریاست «عبدالله حمدوک» شعار سر دادند و از ارتش خواستند قدرت را به دست گیرد.

بر اساس این گزارش، معترضان شعار «ارتش ارتش نه حمدوک»، «ارتش واحد، ملت واحد»، «دولت گرسنگی باید ساقط شود» سر دادند.

از صبح امروز (پنجشنبه) نیز ارتش خیابان‌های اصلی منتهی به مقر فرماندهی کل ارتش را مسدود کرد.

تظاهرات امروز را گروه‌های سیاسی و جریان‌های اسلامی مخالف دولت انتقالی از جمله حزب «دولة القانون و التنمیة» به ریاست «محمد علی الجزولی»  فراخوان داده بودند.

سودان در هفته های گذشته با بحران اقتصادی رو به رو شده و قیمت نان، آرد، سوخت و گاز به دلیل افزایش قیمت دلار در برابر پول ملی این کشور افزایش یافته است.

آگوست گذشته «الصادق المهدی» رئیس «حزب الأمة القومی» سودان گفته بود که این کشور با سه گزینه هرج ‌ومرج، کودتای نظامی یا برگزاری انتخابات زودهنگام مواجه است.

دولت انتقالی سودان آگوست ۲۰۱۹  آغاز به کار کرد و قرار است مدت زمان انتقال قدرت از نظامیان به غیرنظامیان ۳۹ ماهه باشد و در این مدت نیز قدرت میان ارتش و ائتلاف «الحریة و التغییر» تقسیم می‌شود.

«عمر البشیر» رئیس‌ جمهوری پیشین سودان فروردین ۹۸ در پی گسترش اعتراضات مردمی به نابسامانی اوضاع اقتصادی، با دخالت ارتش برکنار شد و پس از آن شورای نظامی به ریاست «عبدالفتاح البرهان» قدرت را به دست گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha