۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۳
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84025991
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه مهریز: فعالیت هیات‌های مذهبی شهرستان قانونمند شود

یزد- ایرنا- امام جمعه مهریز آنچه را راه‌اندازی قارچ‌گونه هیات‌های مذهبی با انگیزه‌، اهداف مختلف، بدون حساب و کتاب مناسب نامید، انتقاد کرد و گفت: باید ضمن جلوگیری از این قبیل فعالیت ها، نظارت‌ بیشتری صورت گیرد و وضعیت هیات‌ها و نحوه کارکردشان هم ضابطه‌مند شود.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی روز پنجشنبه در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان با اشاره به اینکه هیچ فردی و نهادی با عزاداری امام حسین (ع) مخالف نیست ،افزود: باید فعالیت ها در راستای حفظ قداست محرم ،دین اسلام و پاسداشت آن باشد.
وی اظهار کرد: اینکه هر فردی با انگیزه‌های مختلف و بدون نظارت عالیه و مقررات اقدام به تشکیل هیات و سپس اجرای برخی برنامه‌ها برخلاف اهداف و ارزش‌های دینی‌کند، اصلا به هیچ وجه صلاح نیست.
رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز گفت: باید جایگاه منبر، محراب و هیات ها که در راستای اهداف و آرمان‌های دینی فعالیت می‌کنند دقیق و با برنامه مشخص باشد و فعالیت ها برای ترویج ارزش‌های معنوی صورت گیرد.
محی‌ادینی تصریح کرد: در این خصوص نهادهای فرهنگی و تبلیغی متولی با همکاری مردم باید برای حفظ قداست جایگاه هیات‌ها و مجالس معنوی اقدام کنتد تا جلو هرگونه سوء استفاده های احتمالی گرفته شود.
امام جمعه مهریز با بیان اینکه برخی افراد با انگیزه و اهداف مختلف اقدام به قداست‌شکنی و حرمت‌زدایی از مجالس مذهبی می‌کنند، انتقاد کرد و نظارت بیشتری را در این مورد خواستار شد.

لزوم ساماندهی فضای مجازی در آستانه سال تحصیلی  
محی‌الدینی در ادامه به شروع سال تحصیلی جدید از شنبه هفته آینده برابر ۱۵ شهریور ماه ۹۹ اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی، ساماندهی ، نظارت دقیق و ظریف بر فضای مجازی به خاطر استفاده دانش آموزان از جمله موضوع مهمی است که انتظار می‌رود، اقدام لازم از سوی دست اندرکاران امر به عمل آید.
امام جمعه مهریز خاطرنشان کرد: نبود نظارت و تولید نکردن و نشر ندادن محتواهای مناسب مخصوص نسل جوان، مشکلی است که باید دستگاه‌های آموزشی و فرهنگی بیشتر به آن توجه  کنند.
محی‌الدینی در ادامه یکی از معضلات فرهنگی هرستان را استفاده برخی دختران از دوچرخه در ملاء عالم  و به صورت عمومی ذکر کرد که طبق فتوای مقام معظم رهبری حرام است و باید برای حل آن فکر اساسی صورت گیرد.

کسی با فعالیت ورزشی بانوان مخالف نیست بلکه لازم هم هست
وی یادآورشد: هیچ فردی و گروهی با ورزش و سلامتی اقشار مختلف خصوصا بانوان و دختران شهرستان مخالف نیست و برای سلامتی آنها نیاز است ولی باید این کار در مکان های اختصاصی انجام شود.
امام جمعه مهریز اظهار کرد: دوچرخه سواری بانوان در فضای عمومی شهر برای جامعه و دیگران آسیب‌ زاست،  بنابراین برای حل مشکل باید زمینه ورزش بانوان را در مکان‌های اختصاصی مناسب فراهم کنیم.
محی‌الدینی در ادامه به برخی ناهنجاری‌های فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی به خصوص اعتیاد، طلاق و برخی ارتباط‌ها اشاره کرد که باید مسوولان برای رفع آنها به جد، وظایف قانونی و دینی خود را انجام دهند.

نهادهای مختلف از موازی کاری پرهیز کنند
به گفته وی تمامی دستگاه‌های فرهنگی باید به دور از موازی‌کاری با در نظر گرفتن شرایط و ارزیابی وضعیت فرهنگی شهرستان برای برون‌رفت از معضلات اقدام کنند.
رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز با اشاره به اینکه بی‌تفاونی، سهل‌انگاری و تعلل در امور فرهنگی در آینده مشکل‌زاست، رسیدگی و پاسخگویی و احساس تکلیف همگان نسیت به آنها را خواستار شد.
وی در ادامه فلسفه قیام امام حسین (ع) و شهدای مظلوم کربلا در محرم سال ۶۱ هجری قمری را تلاش برای تحقق فریضه امر به معروف و نهی از منکر و این واجب الهی ذکر کرد.
امام جمعه مهریز بیان کرد: همه مردم و مسوولان در هر پست و مقامی هستند باید رسالت دینی و انقلابی خود را برای انجام این فریضه بزرگ و موثر و پیشگیری از آسیب‌های فرهنگی انجام دهند.
در این جلسه فرماندار و برخی از مسوولان به اهمیت برگزاری جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر و همکاری در امور فرهنگی شهرستان را خواستار شدند.
مرکز شهرستان ۵۵ هزارنفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع است و در این منطقه 
۱۵۰ هیات مذهبی فعالیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =