امام جمعه تبریز: دفاع واقع بینانه و نقد منصفانه راهبرد حمایتی رهبری از دولت هاست

تبریز- ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: راهبرد دفاع واقع بینانه و نقد منصفانه منطق حمایت رهبری از دولت ها بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم روز پنجشنبه در پنجمین همایش ائمه جمعه سراسر استان در جلفا با بیان اینکه راهبرد راهگشا در مواجهه با دولت ها و قوای دیگر و همه مسئولان را باید از رهبر انقلاب یاد بگیریم تاکید کرد: راهبرد دفاع واقع بینانه و نقد منصفانه راهبردی دائمی است.
امام جمعه تبریز اضافه کرد: دفاع واقع بینانه باهم نگری قوت ها در کنار ضعف هاست و در این راهبرد شائبه های جناحی و حزبی نباید جایی داشته باشد.
وی ادامه داد: منفعت فردی یا کاری نیز نباید در اظهارنظرها در این زمینه راه پیدا کند و همچنین دفاع واقع بینانه نباید برای دولت ها مسئولیت زدا باشد.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: دفاع واقع بینانه به معنای دفاع همه جانبه نیست، بلکه آن چیزهایی که خوب انجام شده است ما از آنها دفاع می کنیم اما چیزهایی که خوب نبوده را نقد می کنیم.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به شاخصه های نقد منصفانه هم افزود: دولت مردان باید در نقد پذیری الگو باشند و باید خودشان را در معرض نقد دیگران قرار دهند.
وی خاطرنشان کرد: در بیان نقدها بهانه به دست بهانه جویان ندهیم و برآیند نقد تضعیف نظام نباشد و همچنین امید و نشاط را در جامعه فراموش نکنیم.
امام جمعه تبریز همچنین گفت: با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم که بخش اعظم آن زائیده تحریم های ظالمانه استکبار جهانی است در سایه تدابیر رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی کارهای ارزشمندی در فعال سازی کسب و کارهای جدید انجام شده است که مصداق بارز آن را در منطقه آزاد ارس شاهد هستیم.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: با توجه به نقش آفرینی منطقه آزاد ارس در رونق اقتصادی استان، باید با نقد منصفانه و دفاع واقع بینانه همدل و همگام برای توسعه این منطقه تلاش روز افزون داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =