ثبت نام ۱۷۷ هزار دانش‌آموز خراسان شمالی نهایی شد

بجنورد-ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ۱۷۷ هزار دانش‌آموز استان در سامانه سناد ثبت نام کرده اند و بر این اساس، هنوز نام سه هزار نفر در این سامانه بارگزاری نشده است.

عباس سعیدی روز جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: البته این بدان معنا نیست که سه هزار دانش آموز در مدرسه ثبت نام نکرده اند، بلکه ممکن است ثبت نام در مدرسه انجام شده وهنوز در سناد بارگزاری نشده است.

وی گفت: تلاش بر این است که هیچ دانش آموز، بویژه دانش آموز لازم التعلیم از حضور در کلاس درس بازنماند.

سناد یا سامانه نام نویسی الکترونیکی دانش آموزی ، محلی برای ثبت نام و نگه داری اطلاعات دانش آموزان است.

وی درباره بازگشایی مدارس از فردا اظهار داشت: بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا، در آموزش، اصل بر حضور دانش آموز در کلاس درس است، بدان معنا که در هر شرایط کرونایی، دانش آموز می تواند با رعایت دستورالعمل و پروتکل های بهداشتی، در مدرسه حضور یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: حضور دانش آموز به معنای حداکثری نیست، مدیر و شورای مدرسه، بسته به شرایط محیط آموزشگاه، برای نحوه برگزاری کلاس ها تصمیم گیری می کنند.

سعیدی اظهار داشت: رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در مدارس روستایی استان که عمدتا جمعیت دانش آموزان کم است، کار مشکلی نیست. 

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک برای دانش آموزان الزامی است گفت: زمان هر کلاس نباید بیش از ۳۵ دقیقه باشد، معلمان و مدیران باید به تهویه کلاس توجه داشته باشند.

سعیدی گفت: موارد به مدارس اعلام شده است و شورای مدرسه بر اساس ظرفیت و گستره کلاس ها، برای دسته بندی دانش آموزان و حضور آنان تصمیم می گیرد، این موارد در اختیار شورای مدرسه است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی تصریح کرد: اولویت آموزش، با حضور دانش آموز است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان، شهرستان شیروان به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت قرمز و شهرستان های گرمه، جاجرم و اسفراین در وضعیت سفید است.

سعیدی گفت: از خانواده ها انتظار می رود نسبت به تامین اقلام بهداشتی بویژه ماسک، برای فرزند خود حساسیت داشته باشند و استفاده از آن را تاکید کنند، اولیا رعایت بهداشت فردی را به فرزندان آموزش دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: ما آمادگی داریم تا از نظر و مشاوره خانواده ها برای کاهش دغدغه های آموزش در مدارس در این شرایط کرونایی، استفاده کنیم.

۱۸۰ هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از ۲ هزار مدرسه و زیر نظر ۱۴ هزار نفر معلم، سال تحصیلی را از شنبه آغاز می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =