برتری قاطع تراکتور در نیمه نخست بازی با استقلال

تهران- ایرنا- نیمه نخست فینال جام حذفی فوتبال ایران با پیروزی قاطع تراکتور مقابل استقلال به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، تیم‌های استقلال و تراکتور از ساعت ۱۸:۱۵ در ورزشگاه امام رضا (ع) در دیدار نهایی جام حذفی به مصاف هم رفته‌اند. موعود بنیادی فر، سعید علی نژادیان، سعید قاسمی، وحید کاظمی، امیر عرب براقی و مرتضی منصوریان داوران این مسابقه هستند.

نیمه نخست این بازی با برتری سه بر صفر تراکتور به پایان رسید. محمدرضا خانزاده در دقیقه ۱۷، اشکان دژاگه در دقیقه ۳۴ و اکبر ایمانی در دقیقه ۴۲ گل‌های این بازی را به ثمر رساندند.

دقایق ابتدایی بازی بیشتر در میانه‌های میدان در جریان بود و بازی پربرخورد ۲ تیم باعث شد داور مسابقه بارها با اعلام خطا، روند مسابقه را متوقف کند. نخستین موقعیت خطرناک بازی به نخستین گل مسابقه تبدیل شد.

در دقیقه ۱۷ خانزاده از داخل محوطه جریمه با یک ضربه چیپ بسیار زیبا، توپ را بالاتر از دستان سید حسین حسینی وارد دروازه استقلال کرد. اشتباه حسینی در به ثمر رسیدن این گل بی‌تاثیر نبود.

پس از گل تراکتور، بازیکنان استقلال فشار را بر حریف بیشتر کردند تا هرچه زودتر به گل تساوی برسند اما چندان در خلق موقعیت گل موفق نبودند. تا اینکه روی ضد حمله حریف غافلگیر شدند.

در دقیقه ۳۴ احسان حاج‌صفی با یک پاس عمقی زیبا، دژاگه را در موقعیت خوبی قرار داد. این بازیکن هم با پشت سر گذاشتن عارف غلامی در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان استقلال قرار گرفت و با یک ضربه آرام، برای دومین بار توپ را وارد دروازه حسینی کرد. خط دفاعی استقلال روی این گل عملکرد متزلزلی داشت.

در دقیقه ۴۲ گل سوم هم به ثمر رسید. دژاگه روی یک ضربه ایستگاهی از کنار زمین، توپ را به تیر دوم دروازه استقلال فرستاد. مدافعان و دروازه‌بان این تیم عملکرد بسیار ضعیفی داشتند و این موقعیت را به ایمانی دادند تا در شرایطی نه‌چندان سخت،‌ با ضربه سر توپ را وارد دروازه کند.

در دقیقه ۳+۴۵ تنها موقعیت خطرناک استقلال در نیمه نخست به دست آمد اما محمدرضا اخباری دروازه‌بان تراکتور با جایگیری درست، ضربه سر محکم شیخ دیاباته را دفع کرد.

تراکتور برای رسیدن به فینال جام حذفی تیم‌های پاس، نود ارومیه، مس کرمان و نفت مسجد سلیمان را از پیش رو برداشته بود و استقلال با گذشتن از سد گل ریحان البرز، فجر سپاسی شیراز، سپاهان و پرسپولیس فینالیست شد.

استقلال با هفت قهرمانی،‌ پرافتخارترین تیم تاریخ جام حذفی فوتبال ایران است. تنها قهرمانی تاریخ تراکتور نیز در جام حذفی به دست آمده است.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، محمد دانشگر، عارف غلامی، وریا غفوری، هرویه میلیچ، آرش رضاوند، مسعود ریگی، علی کریمی، فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی و شیخ دیاباته.

سرمربی: فرهاد مجیدی

ترکیب تراکتور: محمدرضا اخباری، محمدرضا خانزاده، ایمان سلیمی، اکبر ایمانی، مسعود شجاعی، سعید مهری، ساسان انصاری، میثم تیموری، اشکان دژاگه، احسان حاج صفی، مهدی تیکدری.

سرمربی: ساکت الهامی

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =