از بوستان شهدای هسته ای تا کارخانه آرد آرادان

تهران- ایرنا- استاندار تهران در سفر یکروزه به شهرستان رباط کریم، طرح های شهری شهرهای پرند و نصیرشهر را در کنار ۲ کارخانه آرد به بهره برداری رساند.

به گزارش ایرنا، سفر یکروزه انوشیروان محسنی بندپی امروز پنجشنبه به شهرستان رباط کریم با هدف بهره برداری از طرح‌های هفته دولت این شهرستان انجام گرفت و هشت طرح شهری در پرند و هفت طرح در نصیرشهر به بهره برداری رسید.

بوستان شهدای هسته‌ای شهر جدید پرند نخستین میزبان محسنی بندپی استاندار تهران در شهرستان رباط کریم بود، بوستانی که در آن مراسم یکپارچه بهره برداری از هشت طرح شهری شامل خود همین بوستان، سوله مدیریت بحران، توسعه ایستگاه ریل باس پرند، پیست دوچرخه‌سواری، اصلاح هندسی بلوار امام خمینی(ره)، خانه کودک، بوستان تفرجگاهی امید و مجموعه ورزشی المپیک برگزار شد.

بوستان شهدای هسته ای در ۷۰ هزار مترمربع، با اعتبار بالغ بر ۶ میلیارد تومان و در مدت زمان چهار ماه ساخته شده که به گفته مرادپور شهردار پرند، رکورد زمانی ساخت چنین پروژه‌هایی را شکسته است.

مجموعه ورزشی المپیک در فاز دوم شهر جدید پرند در فضایی ۲ هزار مترمربعی و با اعتبار بیش از ۵۰۰ میلیون تومانی احداث شد که شامل زمین‌های ورزشی هندبال، تنیس و والیبال برای استفاده عموم است.

بوستان تفرجگاهی امید در بیش از ۱.۲ هکتار زمین در فاز صفر شهر جدید پرند و با اعتبار یک میلیارد تومانی با هدف توسعه فضاهای سبز عمومی و تفرجگاهی احداث شده‌است.

خانه کودک با هدف تامین سرانه های فرهنگی در دل بوستان کودک شهر جدید پرند در چهار هزار مترمربع فضا با اعتبار ۲ میلیارد تومان احداث شده‌است.

برای اجرای پروژه‌های سوله مدیریت بحران در یک هزار و ۳۰۰ مترمربع، ۲ میلیارد تومان، پیست دوچرخه‌سواری به طول یک هزار و ۶۰۰ متر یک میلیارد تومان و اصلاح هندسی بلوار امام خمینی(ره) در ۲.۱ هکتار چهار میلیارد تومان اعتبار هزینه شده‌است.

پروژه توسعه ایستگاه ریل باس پرند نیز شامل ایجاد سکوی جدید، توسعه سکوی پیشین، نصب روشنایی و بهبود عرصه‌های فضای سبز با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومانی اجرا شده‌است.

۲ کیلومتر باقی مانده از خط متروی پرند اجرا شود

حجت الاسلام حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان نیز در مراسم بهره برداری از پروژه های شهری پرند گفت: راه اندازی متروی پرند یکی از مطالبات جدی و به حق مردم این شهر محسوب می شود که بر اساس نظر کارشناسان اجرای کامل آن نیازمند ۵۰ میلیارد تومان اعتبار است.

وی این مبلغ را مربوط به اجرای این پروژه بدون در نظر گرفتن بخش سیگنالینگ خواند و افزود: اکنون مترویی که از سمت حرم امام راحل به پرند می آید فاقد سیگنالینگ است و می توان متروی این شهر را نیز بدون در نظر گرفتن این بخش احداث و ایجاد کرد.

حجت الاسلام نوروزی اعلام کرد: فقط ۲ کیلومتر از اجرای ریل گذاری پروژه متروی شهر جدید پرند باقی مانده است که امید می رود تا ۲ ماه آینده اجرایی و بهره برداری شود.

پرند می تواند به بخش تبدیل شود

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در ادامه به تقاضای مردم شهر جدید پرند مبنی بر تبدیل به بخش شدن این منطقه اشاره و اضافه کرد: برای تامین الزامات قانونی این مطالبه، ۲ روستا از استان مرکزی و هفت روستا از رباط کریم را به محدوده پرند ملحق کرده‌ایم و اکنون شرایط لازم برای تبدیل به بخش شدن این منطقه وجود دارد.

اضافه شدن روستا فرصت تبدیل شدن به بخش را فراهم نمی‌کند

انوشیروان محسنی بندپی در ادامه این مراسم گفت: اینکه چند روستا به یک شهر ملحق شود، نمی تواند دلیل کافی برای تبدیل شدن آن منطقه به بخش باشد.

وی تاکید کرد: می توان از محدوده خود شهر رباط کریم بر اساس قانون چند روستا به این شهر اضافه کرد تا شرایط برای تبدیل به بخش شدن آن فراهم شود اما نمی توان از محدوده جغرافیایی و سیاسی تعیین شده برای استان دیگری در این زمینه بهره گرفت.

محسنی بندپی اظهارداشت: پیگیری‌های لازم برای تحقق مطالبه مردم در این زمینه با حضور فرماندار رباط کریم و نمایندگان وزارت کشور با جدیت انجام خواهد گرفت.

غفلت از پرند زمینه ساز گسترش مشکلات اجتماعی

استاندار تهران در ادامه پرند را دارای تنوع فرهنگی و اجتماعی بالا و با حضور اقوام مختلف خواند و تصریح کرد: در صورتی که مسائل و مشکلات این شهر با جدیت رصد و برطرف نشود، می تواند در آینده مشکل ساز شود.

وی با بیان اینکه پرند بناست شهر دارای فرصت‌های طلایی استان تهران باشد، ادامه داد: نباید با غفلت از مسائل اجتماعی آن زمینه افزایش تهدیدات اجتماعی را فراهم کرد.

محسنی بندپی بر لزوم توسعه زیر ساخت‌های خدماتی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در شهر پرند در ابعاد مختلف تاکید کرد.

در ادامه این سفر یکروزه، استاندار تهران یک کارخانه تولید آرد در شهرک صنعتی پرند را بهره برداری رساند که به گفته وی با بهره‌برداری از آن ظرفیت کارخانه‌های تولید آرد استان تهران به میزان روزانه ۳۰۰ تن افزایش یافت.

بهره برداری از پروژه های شهری نصیر شهر

بهره برداری از بوستان مادر یا پارک بانوان یکی از پروژه های شهری نصیرشهر بود که محسنی بندپی در سفر یکروزه خود به رباط کریم در آن حضور یافت.

بوستان مادر نصیرشهر ۱۵ هزار متر مربع، بلوار رسول اکرم(ص) به طول ۱۶ هزار مربع، سالن فوتسال در ۸۰۰ متر مربع و آسفالت جاده ساوه و بلوار امام خمینی(ره) از جمله پروژه هایی بود که در بوستان مادر با حضور استاندار به صورت نمادین به بهره برداری رسید.

کارخانه آرد آرادان

مقصد نهایی استاندار تهران در شهرستان رباط کریم، بهره برداری از کارخانه آدران ارد آراد بود، واحد تولیدی که برای بهره برداری از آن ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام گرفته است.

مساحت این واحد صنعتی به ۲۱ هزار متر مربع و با اشتغالزایی ۵۰ نفر می رسد که با بهره برداری از آن به ظرفیت تولید آرد استان تهران در هر شبانه روز ۴۰۰ تن اضافه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =