مجمع نمایندگان خراسان رضوی کارگروه پیگیری مطالبات شهری تشکیل می‌دهد

مشهد- ایرنا- نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی در نشستی ضمن بررسی مسائل حوزه شهری این استان بر تشکیل کارگروه پیگیری مطالبات در این بخش تاکید کردند.

به گزارش استانداری خراسان رضوی، در این نشست رییس مجمع نمایندگان استان گفت: باید کمیته پیگیری مطالبات شهری تشکیل و همه موضوعات به صورت دقیق بررسی شود چرا که برخی از طرح‌های تفصیلی شهرستان‌ها برای سال‌های طولانی معطل مانده است.

احسان ارکانی افزود: ما باید برای اعتراض‌های مردم پاسخ قانع کننده داشته باشیم.

نماینده دیگر مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی از لزوم تفکیک و دسته‌بندی مشکلات گفت و افزود: باید کارگروه پیگیری مطالبات شهری تشکیل و مشکلات به صورت اساسی حل شود.
حجت الاسلام محمدحسین حسین‌زاده بحرینی نسبت به پیگیری موانع ابراز آمادگی کرد و یادآور شد: موضوعات مهمی مطرح شد و نیاز است جلسات مختلفی برای بررسی آنها برگزار شود.
نماینده قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی نیز از تمرکزگرایی در کشور انتقاد کرد و گفت: متاسفانه هم دولت بدنه بزرگی پیدا کرده است و هم نظام گران اداره می‌شود.
علی آذری بر توجه ویژه به مناطق محروم تاکید کرد و افزود: اتحاد خوبی بین مجمع نمایندگان استان هست و قدرت خوبی هم داریم و از این ظرفیت باید استفاده کنیم.

بهروز محبی، نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی این نشست را آغازی بر پایان بعضی از مشکلات شهرداری‌ها و شوراها دانست و گفت: باید جلسات به صورت موضوع‌محور پیگیری شود , در این راستا نیازمند قوانینی متناسب برای اجرایی‌سازی برنامه‌ها و طرح‌ها هستیم.
نماینده کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد نیز از فقدان متولی برای شهرداری‌ها در کشور گفت و افزود: نیاز است تا مدیران شهری ما از نوع شهرسازی در اروپا دیدن کنند.
جواد نیک بین با بیان این که ما متخصص هزینه کردن سرمایه کشور در راه‌های نامطلوب هستیم یادآور شد: یک سری قوانین ما مزاحم و دست و پاگیر است و باید برای آنها چاره‌اندیشی کنیم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی هم با بیان این که بیش از ۷۰ درصد بودجه کشور ملی است گفت: در خصوص بودجه ملی‌، استان کوچک ترین اختیاری ندارد.
مهدی سالیانی سهم استان از بودجه کشور را ۴.۸ درصد عنوان کرد و افزود: از این میزان ما بخش زیادی را به عمران و توسعه شهری اختصاص می‌دهیم.
تعدادی از شهرداران و رؤسای شوراهای شهرستان‌های خراسان رضوی نیز در این نشست موانع و مشکلات حوزه شهری را عنوان کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =