نماینده مجلس: صدور مجوز صید برای صدها فروند لنج و قایق در سواحل مکران تسریع شود

چابهار- ایرنا- عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و نماینده حوزه انتخابیه تهران گفت: صدور مجوز صید به صدها فروند لنج و قایق موجود دربنادر چابهار و کنارک واقع در سواحل مکران تسریع شود تا صیادان بتوانند علاوه بر اشتغال در دریا و تامین معاش خانواده، به صید آبزیان و عرضه آن در بازار کمک کنند.

به گزارش ایرنا نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی که به همراه هیاتی از فراکسیون محرومیت زدایی و جهادی با عنوان پیشرفت مردمی به چابهار سفر کرده است، اظهار داشت: خشکسالی، بیکاری و فقر بسیاری از مردم جنوب سیستان وبلوچستان را وادار به سکونت در حاشیه شهر چابهار کرده بطوریکه ۲۵ هزار نفر در چند متری شهر بدون آب، برق، امکانات بهداشتی و مدرسه سالها با وضعیت بدی زندگی می کنند.

سیدنظام موسوی با بیان اینکه چابهار با وجود داشتن ظرفیت های فراوان تجاری و اقتصادی مشکلات زیادی نیز دارد که برخی ها را می توان با نگاه مثبت حل کرد، افزود: زندگی در آلونک های حاشیه شهر بدون آب و برق خیلی سخت و حتی تصور آن آزار دهنده است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به تسریع خدمات رسانی و حل مشکلات حاشیه نشینان چابهار و کنارک ادامه داد: لازم است به لنج ها و قایق ها بعد از توقف چندین سال مجوز صید داده شود تا صیادان بتوانند هم از مزایای مجوز و هم از تخفیف های لازم برای صید بهره مند شده و مشغول بکار شوند.

وی ادامه داد: برای پیگیری مشکلات مطرح شده از سوی نماینده چابهار و مردم روستاها و شهرهای حوزه انتخابیه چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند ودشتیاری نمایندگانی مشخص شده اند تا  مشکلات مردم را در سطح ملی و منطقه ای تا حصول نتیجه و حل آنها پیگیری کنند.

وی بر ساخت راه تلنگ به قصرقند و مسیر کاجو - قصرقند تاکید کرد و گفت: نباید مردم چندین هفته بعد از سیل همچنان راه دسترسی نداشته باشند.

به گزارش ایرنا شماری از نمایندگان عضو فراکسیون محرومیت زدایی و جهادی مجلس شورای اسلامی در راستای وظایف نظارتی مجلس و برای شنیدن بدون واسطه حرف ها و مشکلات مردم مناطق مختلف کشور از مناطق حاشیه نشینی، هوتک‌ها، نحوه تهیه آب از گودال ها و رودخانه ها و راهها و جاده های دشتیاری، تلنگ و قصرقند دیدن کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =