تاکید نماینده آستارا بر همکاری اداره‌ها با مرکز سفیران سلامت

آستارا - ایرنا - نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، مرکز تندرستی یا تربیت سفیران سلامت را برای ترویج برنامه‌های خودمراقبتی و توجه به تغذیه و ورزش مهم دانست و همکاری دستگاه‌های اداری با آن را به منظور توسعه خدمات سلامت خواستار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا غلامرضا مرحبا روز پنجشنبه در بازدید از مرکز تندرستی یا سفیران سلامت آستارا گفت: خودمراقبتی و توجه به تغدیه و ورزش، ضامن سلامت جامعه است و برنامه های این مرکز باید در این راستا تنظیم و اجرا شود و در ایام پیشگیری از کرونا، توجه به سلامت از اهمیت فوق العاده برخوردار است.

بیماری کرونا بیش از ۲۰۰ کشور جهان را درگیر خود کرده است و اجرای طرح های خودمراقبتی در مقابله با شیوع ویروس آن به مردم توصیه می شود.

مدیرعامل مرکز تندرستی سفیران سلامت آستارا هم گفت: ۲۰۰ شهروند به عنوان سفیر سلامت عضو این مرکز هستند و با پرداخت یک میلیون ریال در سه ماه، از مشاوره های تغذیه و ورزش و خدمات مراکز طرف قرارداد سفیران سلامت در حوزه های تغذیه، پوشاک، ورزش و بهداشت بهره مند می شوند.

امیر الهیار افزود: طرح سفیران سلامت این مرکز برای نخستین بار در گیلان اجرا می شود و دانش آموزان به عنوان سفیران سلامت، نقش ویژه ای در طرح دارند و برگزاری کارگاه های آموزش ورزش و تغذیه، مشاوره ورزشی، فروش محصولات ورزشی و استعدادیابی ورزشی کودکان از فعالیت های دیگر مرکز سفیران سلامت است.

رئیس اداره ورزش و جوانان آستارا هم اظهار کرد: بر اساس آمار، ۳۰ درصد مردم ایران چاق و ۱۰ درصد دچار دیابت و ۲۵ درصد در مرحله پیش دیابت هستند و باید همه برای ترویج فرهنگ سلامت و تندرستی تلاش کنیم.

وحید خاصی پور گفت: به خاطر گرایش نوجوانان به پرورش اندام، باشگاه های بدنسازی آستارا برای پیشگیری از توزیع مکمل های غیرمجاز، پایش می شود و در صورت مشاهده تخلف، با آنها برخورد خواهد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۳۵ هیات ورزشی و ۴۲ باشگاه آن ساماندهی شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =