امکان برگزاری کلاس حضوری در ۳۵ درصد مدارس استان بوشهر فراهم است

بوشهر- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: ۳۵ درصد مدرسه‌های این استان کم جمعیت هستند و امکان برگزاری حضوری کلاس‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود دارد اما کلاس‌هایی با جمعیت ۳۰ یا ۴۰ نفر به صورت حضوری برگزار نمی‌شود.

علیمراد کرمی روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: براساس شیوه نامه بازگشایی ابلاغی از سوی وزارت آموزش و پرورش در مناطق سفید آموزش به صورت حضوری، در مناطق قرمز آموزش مجازی و در مناطق  زرد نیز آموزش به صورت ترکیبی (حضوری و مجازی) ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: در مناطق زرد در پایه ابتدایی و متوسطه اول ۲ روز آموزش حضوری، یک روز آموزش مجازی و ۲ روز تعطیل و در دوره‌ متوسطه دوم نیز ۲ روز آموزش حضوری ، ۲ روز آموزش مجازی و ۲ روز تعطیل خواهند بود.

کرمی بیان کرد: زمان کلاس‌ها در فضای مجازی مانند حضوری ۴۵ یا ۵۰ دقیقه نیست بلکه ساعت تدریس در پایه اول ابتدایی ۲۵ دقیقه، پایه دوم تا ششم ابتدایی ۳۰ دقیقه و متوسطه اول و دوم ۳۵ دقیقه است. 

وی با اشاره به وعده رئیس جمهوری در خصوص اینترنت رایگان برای مدارس دولتی و همه دانش آموزانی که از شبکه شاد استفاده می‌کنند، گفت:  در سطح کشور ۲۰ تا ۲۵ درصد دانش آموزان به دلیل کمبود زیرساخت‌ها و تجهیزات امکان استفاده از فضای مجازی را ندارند و این آمار در استان بوشهر معادل ۱۰ تا ۱۵ درصد است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تاکید کرد: بازماندن حتی یک دانش آموز از آموزش برای ما زیاد است و با راهکارهای اندیشیده شده و توزیع درسنامه از طریق راهبران آموزشی و ارائه برنامه های آموزشی از طریق صدا و سیما تلاش می‌شود همه دانش آموزان زیر پوشش آموزش قرار گیرند.

کرمی گفت: در این مدت محتوای آموزشی بومی برای همه درس‌ها تهیه و بانک محتوای آموشی برای کتاب‌های درسی تهیه شده و همه معاونان و شورای معاونان به عنوان ناظر معین برای بازرسی از مناطق آموزشی تعیین شده‌اند.

وی آموزش سرباز معلمان و معلمان جدیدالورود، توزیع لوازم التحریر رایگان برای دانش‌ آموزان نیازمند، توزیع کالاهای بهداشتی در بین دانش‌آموزان نیازمند را از جمله اقدامات صورت گرفته در استان بوشهر عنوان کرد.

وی با اشاره به استقبال نکردن خانواده‌ها از ثبت نام فرزندان خود در مقطع پیش دبستانی گفت: براساس پیش بینی ها امسال باید ۲۲ هزار نوآموز در این مقطع حضور داشته باشند که تاکنون تنها هفت هزار نوآموز ثبت نام شده‌اند.

۹۶ درصد دانش آموزان استان بوشهر ثبت نام شده اند

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه درزمان حاضر ۹۶ درصد دانش آموزان استان ثبت نام شده اند ادامه داد: همزمان با سراسر کشور از فردا ۱۵ شهریورماه ۲۴۶ هزار دانش آموز در این استان سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند.

کرمی درباره آغاز سال تحصیلی ۹۹- ۱۴۰۰ از روز شنبه ۱۵ شهریور ماه گفت: بازگشایی مدارس در استان بوشهر همزمان با سراسر کشور انجام می‌شود به این صورت که به صورت نمادین تعداد کمی از دانش‌آموزان در مدرسه حاضر و  مراسم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: هرچند اولویت آموزش و پرورش ارائه آموزش‌ها به صورت حضوری است اما مطابق با گزارش روزانه ستاد استانی کرونا در باره مناطق مختلف استان تصمیم‌گیری منعطفی انجام می‌شود.  

همکاری اولیای دانش آموزان با آموزش و پرورش ضروری است

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: سال تحصیلی ۱۳۹۹- ۱۴۰۰ شرایط استثنایی دارد و در این شرایط حساس همراهی و همکاری خانواده‌ها ضروری است.

وی اضافه کرد: شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) به عنوان تنها شبکه رسمی آموزش و پرورش برای آموزش مجازی پیش بینی شده و از نسخه جدید آن که مورد بازسازی و بهسازی قرار گرفته رونمایی شده‌است.

به گفته کرمی در شبکه جدید آموزشی شاد که ۲۵ امکان به آن اضافه شده بسیاری از مشکلات سال گذشته برطرف و این شبکه تنها بعنوان یک پیام رسان به شمار نمی‌رود بلکه این شبکه قابلیت‌های زیادی دارد که تلاش شده امسال به نحو مطلوبی از این شبکه استفاده شود.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود خانواده‌ها به عنوان شریک آموزشی آموزش و پرورش در کنار این مجموعه و نه در مقابل ما قرار گیرند تا بتوانیم سال تحصیلی پیش رو را با تمام حساسیت‌ها و نگرانی خانواده‌ها به نحو مطلوبی پشت سر بگذاریم.

کرمی اضافه کرد: به همه خانواده‌ها این اطمینان داده می‌شود بهترین کار آموزشی به فرزندان آنها ارائه شود و لازمه این کار صبوری و همکاری آنها با آموزش و پرورش است.

وی یادآور شد: با شیوع ویروس کرونا در اسفند سال گذشته ۲ سوم سال تحصیلی گذشته و تنها یک سوم آن باقی مانده بود که با تدابیر صورت گرفته با موفقیت پشت سر گذاشته شد اما سال تحصیلی جدید یک سال استثنایی است زیرا هم دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌ها در شرایط خاصی قرار داشته و دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: لوازم ضد عفونی کننده مورد نیاز مدارس با یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته است.

  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =