جشنواره وقفه به دنبال جاری کردن دوباره تئاتر در جامعه است

تهران- ایرنا- «جشنواره تئاتر وقفه» راه‎حل دانش‎جویان دانشگاه سوره، برای جاری کردن دوباره تئاتر در زندگی و ارتباط جهان ذهنی و درونی دانشجویان این رشته با یکدیگر در این ایام پر بیم و امید کرونا است.

به گزارش روز پنجشنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، «جشنواره تئاتر وقفه» یک‎ جشنواره‎ تماماً دانشجویی است که بر بستر شبکه‎های اجتماعی شکل گرفته تا با بهره گرفتن از امکانات آن‎ها، دریچه‎ای برای زنده نگاه‎داشتن کنش تئاتر-ورزی در دوران کرونا باشد. تمرکز جشنواره وقفه بر اجراهای مونولوگ، نقالی و نمایشنامه‎خوانی است.

لازم به ذکر است که با توجه به شرایط خاص دوران کرونا، توصیه و تمایل جشنواره وقفه به آثاری خواهد بود که با رعایت قواعد فاصله‎گذاری اجتماعی در منزل دانشجویان و با امکان معمول منزل ضبط و تولید شده باشند.

پس از بازبینی و انتخاب آثار نهایی، اجراها در دو گروه زنده و از پیش ضبط شده دسته بندی و به مخاطبان از طریق شبکه‎های اجتماعی جشنواره ارایه می‎شود.

همچنین گروه‎ داوری پس از مشاهده و بررسی اجراها، اثر یا آثار برگزیده را انتخاب خواهد کرد. به آثار برگزیده در هر یک از محورهای رقابتی جشنواره جوایز نقدی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره تعلق خواهد گرفت. همچنین مخاطبان نیز می‎توانند اجرای برگزیده خود را معرفی و از آن حمایت کنند.

فرزاد معافی دبیر جشنواره در نشست خبری جشنواره گفت: که بهره‎گیری جشنواره وقفه از ابزارهای ارتباطی نوین، بنا بر ذات تکثرگرای آن‏ها، سبب همه‎گیری بیش از پیش تئاتر، و شنیده شدن صدای محذوفان و تک‎افتادگان جامعه‎ تئاتری در تکانه‎های این وقفه‎ اجباری شود.

وی ادامه داد: نحوه ارسال آثار بازی زمانی پذیرش آثار جشنواره وقفه از اول شهریور تا ۱۰ مهرماه است. لازم به ذکر است علاقه‎مندان جهت شرکت در جشنواره باید علاوه بر ثبت نام در وبسایت جشنواره به آدرس vaghfeh.soore.ac.ir اثر خود را باید در فرمت MP۴ و با حجم حداکثر ۳۰۰ مگ و در بازه زمانی ۳ الی ۱۰ دقیقه تولید شده باشد، در بخش ثبت اثر بارگذاری کنند.

لازم به ذکر است که متقاضیان به شرکت در جشنواره باید دانشجوی یکی از دانشگاه‎های معتبر کشور (دولتی، غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور، علمی کاربردی) بوده یا حداکثر دو سال از زمان فارغ‎التحصیلی‎شان گذشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =