معاون استاندار مازندران : دولت در بدترین شرائط تحریم کشور را اداره کرد

نوشهر - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران خواستار رعایت انصاف در نقد عملکرد دولت شد و گفت : دولت تدبیر و امید کشور را در بدترین شرایط تحریم‌های ظالمانه دشمن در طول تاریخ پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اداره کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حسین حسن نژاد عصر پنجشنبه در آئین معارفه سرپرست فرماندار شهرستان نوشهر افزود : دشمنان تصورشان بر این بود که با اعمال چنین تحریم های ظالمانه ای چرخ اقتصاد ایران می خوابد و کشور به زانو در می آید ولی خوابشان به عملکرد موفق دولت و همراهی و همدلی مردم ناکام مانده است.

وی گفت : دشمن در کنار تشدید تحریم های ظالمانه از جمله متوقف کردن مکانیزم تبادل پولی با دنیا و خارج کردن درآمدهای کشور از دسترس دولت خواب وضعیتی را می دید که وضعیت کشور به برسد تا مردم مقابل نظام جمهوری اسلامی بایستند و از این طریق رویاهایش تعبیر شود ولی ملت ایران با مقاومت ، میدان داری ، نو آوری و بهره مندی کامل از ظرفیت ها و خود اتکایی سر تسلیم در برابر این تحریم ها فرود نیاورده است.

معاون سیاسی استاندار مازندران در عین حال اذعان کرد : البته با این همه فشارها و تنگناهایی که تحریم های ظالمانه تحمیل کرده ، اگر چه دشمن به هدفش نرسیده است ولی امروز شرائط کشور هم چندان خوش نیست و همه باید این وضعیت را درک و از سیاه نمایی عملکرد دولت خودداری کنند.

وی افزود : ما نگران شرائط سخت هم نیستیم چرا که نسخه ای برای رفع این شرائط داریم ، ولی این نکته را هم باید بدانیم که دشمن نیز همراه با مقاومت ملت ایران برای مقابله و شکستن این مقاومت تجربه کسب کرده است و در این شرایط هرگونه بی انصافی در نقد عملکرد دولت که عملکرد نظام محسوب می شود باعث ایجاد ناامیدی در مردم می شود و به منزله پاس گل دادن به دشمن است.

حسن نژاد مقاومت ملت در برابر فشارهای ناشی از تحریم های ظالمانه را برای تمامی مسئولان کشور درس آموز توصیف کرد و گفت : نباید رویدادهای داخلی ، خارجی و مصائبی که بر کشور تحمیل می شود مانع خدمتگزاری به مردم شود چون این ملت لایق بهترین ها است .

معاون سیاسی استاندار مازندران به بخشی از مشکلات کم سابقه داخلی که در دوره دولت تدبیر و امید بروز کرد و مدیریت شد ، اشاره کرد و از جمله آن را ورشکستگی موسسات مالی غیرمجاز ، سیل ، زلزله و از همه مهم تر شیوع ویروس کرونا طی هفت ماه گذشته دانست و تاکید کرد : البته با وقوع هر یک از این مشکلات هم به ملت و هم به دولت و کارگزاران نظام فشار وارد شد.

وی مدیریت بعضی از این مشکلات را برای کشور هزینه بر توصیف کرد و گفت : به عنوان نمونه ورشکستگی موسسات مالی از مهم ترین مسائلی بود که این دولت شاهد آن بود و سختی کار و فشار روحی و روانی که به کارگزاران نظام در این مورد وارد شد این بود که باید هزاران میلیارد تومان از سپرده مردم را که با تاراج رفته بود از مابع عمومی پرداخت کنند در حالی که اگر همین اعتبارات در  بخش های زیرساختی کشور هزینه می شد تحولات زیادی در این بخش ها رخ می داد.

سیاه‌نمایی عملکرد دولت با هدف انتخاباتی 

معاون سیاسی استاندار مازندران همچنین در این مراسم به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و اظهار داشت : عده ای با سیاه نمایی ، فرافکنی و کم رنگ جلوه دادن خدمات مسئولان نظام سعی دارند نرخ مشارکت مردم را در این دوره از انتخابات سرنوشت ساز کاهش دهند.

وی افزود : شاید اینگونه تصور شود که با بالا رفتن میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری قرار نیست جنسی ارزان و یا با کاهش مشارکت گران شود ، ولی مشارکت بالای مردم در انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب فردی توانمند و با برنامه سبب می شود تا قدرت چانه زنی کشور در صحنه بین المللی و تبادلات سیاسی افزایش یابد.

حسن نژاد گفت : همان گونه که رییس جمهوری محترم بارها تاکید کرده اند ، اگر نقدی بر عملکرد این دولت وارد است همه ما مسئولان دست نقادان را می بوسیم و می فشاریم ، اما باید بدانیم نقد در صورتی به انصاف نزدیک است که نقاد شرایط ویژه ای را که این دولت طی هفت سال گذشته برای ارائه خدمات به مردم سپری کرده مد نظر قرار دهد.

نماینده مردم شهرستان های نوشهر ، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست گفت : دولت به علت کاهش در آمدها نظیر فروش نفت و مالیات در بدترین شرائط قرار دارد و در این شرایط نقد عملکرد دولت باید منصفانه باشد.

محمدعلی محسنی بندپی افزود : در شرایطی که کشور هم اکنون قرار دارد همه باید به دولت کمک کنند تا به نحو شایسته ای به ملت خدمت کند و یکی از راه ها هم این است که وابستگی به بودجه دولتی کاهش یابد و همه تلاش کنند تا از توان بخش خصوصی استفاده کنند بویژه در استان مازندران که خوشبختانه ظرفیت ها و مزیت های فراوانی در بخش های مختلف بویژه گردشگری ، کشاورزی و صنعتی برای فعالیت و سرمایه گذاری بخش خصوصی وجود دارد.

وی حضور چشمگیر مسافران و گردشگران در مازندران طی تمامی فصول سال را یکی از ظرفیت های بزرگ برای فعالیت بخش خصوصی و سرمایه گذاری و ایجاد ثروت در استان دانست و گفت : ولی متاسفانه به خاطر فراهم نبودن زیرساخت ها از لحاظ فرهنگی و اقتصادی همین ظرفیت تبدیل به تهدید می شود.

محسنی بندپی افزود : یکی از وظایف فرمانداران در مازندران بویژه غرب استان که بیشترین گردشگر را در طول سال میزبانی می کند این است که برای بهره گیری از ظرفیت گردشگری منطقه و جلوگیری از تبدیل شدن این فرصت کم نظیر درآمدزایی و سرمایه گذاری به تهدید تدابیر لازم را بیندیشند.

وی خواستار برگزاری نشستی با حضور فرمانداران در این زمینه به منظور دریافت پیشنهادات و راهکارهای لازم در این زمینه شد.

در این مراسم سعید یزدانی به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان نوشهر معرفی و از زحمات حدود سه ساله عبدالصمد صفرنژاد در این سمت قدردانی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =