هر نوع نشست و تجمع تبلیغات انتخاباتی در البرز ممنوع است

کرج - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار البرز گفت: هرنوع نشست ،تجمع و راه اندازی ستادهای تبلیغات انتخاباتی برای مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان ممنوع است.

نورمحمد فردی روز پنجشنبه در نشست شورای اطلاع رسانی البرز افزود: مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲۱ شهریورماه برگزار می شودو دراین انتخابات ضرورت و الزامی برای اثر انگشت با استامپ وجود ندارد.
وی ادامه داد: از امروز ۱۳ شهریور ماه تبلیغات هر ۲ نامزد مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در فضاهای مجازی و همچنین در برنامه های صدا و سیمای مرکز استان البرز آغاز شد. 
فردی گفت: تبلیغات هر ۲ نامزدها می بایست با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی صورت گیرد که در این مرحله به لحاظ شرایط موجود و به منطور سلامت مردم هر گونه نشست تجمع و راه اندازی ستاد تبلیعاتی ممنوع می باشد و از طرفی نامزدهای انتخابات مرحله دوم می توانند مکانی برای رفع مشکلات انتخاباتی  و  امور اجرایی و ساماندهی نمایندگان خود در شعب اخذ رای داشته باشند. 
 رییس ستاد انتخابات استان البرز در ادامه افزود : با حضور نامزدها و کمیسیون تبلیعات قرعه کشی برای فعالیت تبلیعات درصدا و سیما برگزار شده و هر کدام از نامزدها می توانند ۶ بار در صدا و سیما در ساعات پر مخاطب ۱۲ ظهر در رادیو و ساعت ۲۱ شب در تلویزیون به صورت ضربدری برنامه ها و اهداف خود را تا پایان تبلیغات تبیین و تشریح کنند.
وی یاد آورشد : ازسوی دیگر همان طور که اشاره شد زمان انتخابات روز جمعه ۲۱ شهریورماه ۹۹ در ۹۰۸ شعبه اخد رای با رعایت نمودن کلیه پروتکل های بهدلشتی انجام می شود و به منظور سلامت مردم این مدت قابل تمدید نیست و الزام اثر انگشت افراد در هنگام رای گیری حذف شده است. 
فردی گفت: سیاست راهبری نماینده عالی دولت بی طرفی، سلامت و امنیت انتخابات است  و هیچ دستگاه دولتی حق دخالت بر علیه و له هیچ کدام از نامزدها را ندارد و در صورت مشاهده برخورد قانونی صورت می گیرد. 
وی افزود: نکته مهم و قابل توجه مشارکت مردم در انتخابات است بعضی ها فکرنکنند چون مرحله دوم انتخابات است نسبت به تعیین سرنوشت خود بی تفاوت باشند زیرا یک رای هم اثرگذار است و باید حضور فعال داشته باشند. 
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار  البرز بیان داشت: انتظار می رود که اصحاب رسانه،  صدا و سیما و فصای مجازی تبلیعات لازم را برای حضور حداکثری مردم فراهم کنند. 
براساس قانون افرادی که متولدین ۲۱ شهریور ۱۳۸۱و قبل از ان می باشند می توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه در شعب اخذ رای به نامزد  مورد نظر خود رای دهند.

در حوزه انتخابیه کرج، اشتهارد و فردیس که دارای ۲ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است رقابت بین ۲ داوطلب  به دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی کشانده شد.

حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد مشمول شرایط قانونی برگزاری دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است و تا به این لحظه شورای  نگهبان ۲۱ شهریورماه را زمان برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اعلام  کرده است.

در مرحله اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرج سه هزارنفر مامور محافظت از صندوق های اخذ رای بودند.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح روز جمعه دوم اسفندماه در سراسر کشور برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =