۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۹
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84025876
۱ نفر

برچسب‌ها

رئیس علوم پزشکی: ۱۰۱ بیمار کرونایی در قم پذیرش شدند

قم - ایرنا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۱ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی قم موردپذیرش قرار گرفتند.

به گزارش عصر پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا قدیر در تبیین آخرین وضعیت کرونا در این استان اظهار داشت: در شبانه‌روز منتهی به ۱۳ شهریورماه ۵۱ مورد بستری جدید در بخش‌ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان صورت گرفته است.

وی ترخیص ۵۰ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند را موردتوجه قرار داد و گفت: در حال حاضر ۳۴۸ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های قم بستری می‌باشند که حال ۶۸ تَن آن‌ها وخیم است.

وی همچنین بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سه تَن که نتیجه آزمایش کرونای آن‌ها مثبت بود جان خود را در قم از دست دادند. 

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =