علل عدم تحقق سهم ۲۵درصدی تعاونی های البرز از اقتصاد  بررسی شود

کرج - ایرنا - نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: اتاق تعاون استان البرز علل عدم تحقق سهم ۲۵ درصدی تعاونی های این استان از اقتصاد را مورد بررسی قرار دهد.

مهدی عسگری روز پنجشنبه  در آستانه "هفته تعاون" دردیدار با اعضای اتاق تعاون استان البرز افزود: تعیین سهم ۲۵ درصدی از اقتصاد برای تعاونی‌ها در برنامه‌ ششم نشان از اعتماد و توجه خاص قانون‌گذار به این بخش است اتاق تعاون علل عدم تحقق این هدف را رسیدگی و راهکارهای بهبود آن را بررسی کند تا به کمک یکدیگر بتوانیم این بخش را تقویت کنیم.

وی ادامه داد: به "تعاون" به عنوان یک الگوی اسلامی برای سپردن امور مردم باور داریم هرچند به مرور زمان با نفوذ الگوی توسعه غربی در کشور، توجه به امر تعاون که مورد تاکید قانون اساسی است کمرنگ و تضعیف شد.
عسگری گفت: بیشتر مشکلات در نقاطی است که به الگوی اقتصاد لیبرال و سرمایه‌داری غربی مبتلا شدیم و همچنین مدیرانی که به الگوهای بومی و توان داخلی و مردم باور ندارند...

وی یاد آورشد: تعاونی‌ها یکی از روشهای مهم برای مردمی‌سازی اقتصاد هستند و اتاق تعاون باید تسهیل‌گر و بسترساز این حضور بوده و حلقه وصل مردم و تعاونی‌ها با حاکمیت باشد. بخشی از بهبود جایگاه امر تعاون به عملکرد اتاق تعاون باز می‌گردد.

عسگری در پاسخ به اعتراض یکی از اعضاء درباره حضور بیش از حد مدیران غیر بومی که کارآیی و پاسخگویی لازم را ندارند گفت: یکی از نکات مهم برای تغییر شرایط، مطالبه‌گری تشکل‌های مردمی از جمله تعاونی‌ها از مسوولان است، مطالبات مردمی در ایجاد تحرک و جهت‌دهی به مدیران به ویژه غیربومی‌ها که آشنایی کمتری با مسائل استان دارند تاثیر قابل توجهی دارد و به عنوان نماینده‌ی مردم پیگیر و پشتیبان این مطالبات هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =