۱۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۷
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84025858
۰ نفر

برچسب‌ها

دستگاه ها ی اجرایی برای بازگشایی مدارس البرز بسیج شوند

کرج - ایرنا- معاون استاندارالبرز و فرمانده ویژه کرج گفت: دستگاه ها ی اجرایی استان برای بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید با توجه به وضعیت کرونایی،بسیج شوند.

غیورقاسم پور روز پنجشنبه دریکصد وهشتاد و ششمین نشست شواری آموزش و پرورش شهرستان کرج اظهار داشت: در راستای مهر با نشاط تمام دستگاهها اجرایی درکنار آموزش و پرورش باشند و بسیج خدمات خود را برای شروع سال تحصیلی  جدید و مهری متفاوت گسیل کنند.

وی خاطرنشان کرد: هرساله شاهد افزایش آمار دانش آموزی درکرج به دلیل مهاجرت پذیری بالا به این شهرستان هستیم در حالی که زیرساخت های آموزشی متناسب با این رشد جمعیتی ارتقاء نمی یابد.

وی بیان داشت: مقاوم سازی و ساخت فضاهای آموزشی درالبرز نیازبه مشارکت خیرین مدرسه سازدراجرای عملیات ساخت وآماده ساز مدارس به خصوص درمناطق پرتراکم جمعیتی و حاشیه ای کرج دارد.

قاسم پورتصریح کرد: مشکل فضای آموزشی درکرج باعث شده تا مدیران آموزش و پرورش درساماندهی دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید با مشکلات روبروشوند.

وی اضافه کرد: به منظورحفظ سلامت دانش آموزان لازم است طرح های نو و ابتکاری در راستای پیشگیری ازشیوع  بیماری کرونا و راههای مقابله آن درمدارس اجرایی شود.

وی ادامه داد: در راستای مهر با نشاط تمامی دستگاهها اجرایی در کنار آموزش و پرورش باشند و بسیج خدمات خود را برای شروع سال تحصیلی  جدید و مهری متفاوت گسیل نمایند.

معاون استاندار البرزتجهیز مراکز یادگیری محلی و اطلاع رسانی برای افراد کم سواد و سیاست های تشویقی برای جذب  سواد آموز دراین استان را ضروری دانست.

 مدیرآموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج هم دراین شورا گفت: یک سوم از جمعیت ۵۰۰ هزار نفری دانش آموزی البرز در این ناحیه مشغول به تحصیل است .

مراد مالمیر افزود: این ناحیه با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است.

وی از ساخت کلاس های درس و مقاوم سازی ساختمان های آموزشی با قدمت بالا را از مسائل مهمی ذکرکرد که در این ناحیه باید مورد توجه قرارگیرد.

وی بیان داشت: تکمیل پروژه های آموزشی نیمه تمام ومناسب نبودن وضعیت مدارس دربخش تعمیرات و تجهیزات از دیگرمواردی است که باید در این ناحیه به آن توجه کرد.

مالمیرتصریح کرد: دراین ناحیه تراکم دانش آموزان در کلاس های درس بالاست که این موضوع زمینه ساز مشکلات زیادی در امر تعلیم و تربیت شده است.

 دبیر شواری آموزش پرورش شهرستان کرج نیز دراین نشست گزارشی از تامین مواد ضد عفونی کننده  مدارس برای بازگشایی در ۱۵ شهریور ماه ارائه داد.

فرزاد شعبانی افزود: آموزش و پرورش در رزمایش کمک مومنانه برای پشتیبانی ازدانش آموزان آسیب دیده ازبیماری کرونا و تعیین تعرفه های طرح ایران مهارت هم عملکرد خوبی دارد.

دراین نشست از سند تحول بنیادین  آموزش و پرورش ناحیه ۴ کرج رونمایی شد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =