روستاهای جنوب‌شرق تهران به سامانه گندزدایی مجهز شدند

تهران- ایرنا- مدیر دفتر کنترل کیفی شرکت آب و فاضلاب جنوب‌شرقی استان تهران گفت: به منظور تأمین آب سالم و بهداشتی در مناطق روستایی، ۲۱ روستای حوزه این شرکت به سامانه محلولی گندزدایی آب شرب مجهز شد.

نسیم قربانی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با تلفیق ۲ شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی، ارتقای کیفیت آب شرب مناطق روستایی در دستور کار شرکت آبفای جنوب‌شرقی قرار گرفت تا ضمن برخورداری مردم از آب شرب پایدار، کیفیت این آب نیز ارتقا یابد.
وی اظهار داشت: با توجه به مزیت‌های استفاده از آب‌ژاول برای گندزدایی در مقایسه با پرکلرین و خطرهایی که کلرزنی گازی برای سلامت افراد دارد، جایگزین کردن سامانه محلولی در دستور کار شرکت آبفای جنوب‌شرق قرار گرفت و هم‌اکنون این مهم در سه شهرستان ورامین، پاکدشت و پیشوا در حال اجراست.
وی از ایجاد بسیار اندک رسوب کلسیم کربنات به عنوان مهمترین مزیت استفاده از آب ژاول در گندزدایی یاد کرد و افزود: کاهش میزان رسوبات مانع از خرابی پمپ‌های آب و استهلاک تأسیسات آبرسانی می‌شود.
قربانی اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، هم‌اکنون در ۲۱ روستای تحت پوشش خدمات آبرسانی شرکت آبفای جنوب‌شرقی، سامانه کلرزنی گازی از مدار بهره‌برداری خارج و سامانه محلولی جایگزین شده است تا روستانشینان از آب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.
شرکت آبفای جنوب‌شرقی استان تهران وظیفه تأمین و توزیع آب را در مناطق شهری و روستایی ورامین، پیشوا، قرچک و پاکدشت بر عهده دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =