۱۵ هزار کلاس درس در کردستان آماده حضور دانش‌آموزان شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: برای سال تحصیلی جدید سه هزار و ۹۰۰ واحد آموزشی شهری و روستایی با ۱۵ هزار کلاس درس در این استان برای حضور دانش آموزان سازماندهی شده است.

رشید قربانی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای سال تحصیلی جدید ۲۸۹ هزار  و ۸۰۳ دانش‌آموز ثبت نام کرده‌اند که ۱۳۹ هزار و ۴۷۷ نفر از این تعداد دختر و ۱۵۰ هزار و ۳۲۶ نفر نیز پسر هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: از مجموع این دانش‌آموزان، ۱۶۱ هزار و ۵۰۸ نفر ابتدایی، ۶۹ هزار و ۳۹۹ نفر متوسطه اول، ۳۳ هزار و ۳۱۳ نفر متوسطه دوم شاخه نظری، ۹ هزار و ۷۹۴ نفر کار دانش، ۹ هزار و ۳۳ نفر فنی و حرفه‌ای، پنج ‌هزار و ۵۱۲ نفر پیش دبستانی ‌و یک هزار و ۲۴۴ نفر نیز استثنایی هستند.
وی افزود: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا قرار است مدارس براساس سه وضعیت سفید، زرد و قرمز به فعالیت خود در سال تحصیلی جدید ادامه دهند.
قربانی تاکید کرد: در حال حاضر و براساس تصمیم ستاد استانی کرونا، بخش عمده‌ای از شهرهای استان در وضعیت زرد قرار دارند بنابراین با تصمیم شورای آموزش و پرورش که هفته گذشته با حضور استاندار و رییس دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، فعالیت‌های آموزشی مدارس در ۲ هفته اول سال تحصیلی جدید در مناطق شهری و روستاهای پرجمعیت با شرایط زرد و در مناطق روستایی کم جمعیت با وضعیت سفید آغاز می‌شود.

وی اظهار داشت: درصد قابل توجهی از مدارس ما در مناطق روستایی کم جمعیت بین پنج تا هفت دانش‌آموز دارند لذذ فعالیت آموزشی در این مناطق به صورت کامل بوده و معلمان همه روزه در کلاس‌های درس حضور خواهند داشت.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به نحوه فعالیت مدارس شهری در ایام کرونا در سال تحصیلی جدید، گفت: حضور دانش‌آموزان در این مدارس در ۲ هفته اول سال تحصیلی دوره ابتدایی به صورت دو روز در هفته (شنبه و یکشنبه یا دوشنبه و سه شنبه) و به صورت گروه بندی برای خلوت بودن کلاس‌ها خواهد بود.
وی با بیان اینکه تمام مقررات و دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس رعایت می‌شود و معلمان، مدیران، عوامل اجرایی و نیروهای خدماتی مدارس در این زمینه توجیه شده‌اند به خانواده ها توصیه کرد، دستورالعمل‌های بهداشتی را کاملا رعایت کرده و فرزندان خود را با قوانین و پروتکل‌های بهداشتی آشنا کنند.
براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، مدارس کشور در مقاطع تحصیلی مختلف از روز شنبه ۱۵ شهریور فعالیت خود را در قالب سال تحصیلی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ آغاز خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =