آموزش و پرورش مبارکه با کمبود ۲۰۰ نیروی خدماتی مواجه است 

اصفهان- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش مبارکه گفت: برای نظافت مدارس این شهرستان با کمبود ۲۰۰ نیروی خدماتی مواجه هستیم.

به گزارش ایرنا، سعید باقری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: امکان استخدام اینگونه افراد بدون مجوز وجود ندارد.

وی اظهار داشت: اولیای دانش آموزان باید برای تأمین نیروی خدماتی مورد نیاز بصورت مشارکتی اقدام کنند تا از طریق جذب نیروی شرکتی  روزانه یا ساعتی، کار نظافت مدارس انجام شود.

وی ادامه داد: مدارس با هماهنگی اداره آموزش و پرورش، این اختیار را دارند تا با پیش بینی هزینه ها در قالب انعقاد قرارداد با یک شرکت خدماتی، این کار را انجام دهند.

مدیر آموزش و پرورش مبارکه افزود: در زمان حاضر ۶۰ تا ۷۰ نفر از نیروهای خدمتگزار این شهرستان، خدمات رسانی توامان به ۲ تا ۳ مدرسه را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه سلامت دانش آموزان برای ما از همه چیز مهمتر است، تصریح کرد: اولیای دانش آموزان باید در این زمینه به کمک مدارس و آموزش و پرورش بشتابند.

باقری خاطرنشان کرد: کمبود نیروی انسانی و معلم یکی از چالش‌های مهم آموزش و پرورش مبارکه است اما هیچ کلاسی در ابتدای سالجاری بدون معلم نخواهد بود و این کمبودها را از طریق جذب نیروهای حق التدریسی، بازنشستگان و نیروهای دانشگاه فرهنگیان برطرف خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه دستورالعمل ارسال شده برای بازگشایی مدارس بر اساس سه وضعیت سفید، زرد و قرمز تدوین شده است، گفت: تمام کلاس‌ها در وضعیت سفید بصورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی دایر خواهند بود.

 وی افزود: در وضعیت زرد بیش از ۵۰ درصد از برنامه آموزشی در فضای مجازی برگزار می شود و دانش آموزان در وضعیت قرمز به منظور رعایت فاصله گذاری اجتماعی نمی‌توانند در مدرسه حاضر شوند و برنامه‌ آموزشی آنها در بستر سامانه شاد برگزار خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش مبارکه گفت: بیش از ۸۰ درصد از دانش آموزان شهرستان مبارکه عضو شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) هستند.

به گفته وی، تعدادی از دانش آموزان این شهرستان وضعیت مالی خوبی ندارند و افراد بی بضاعت شناسایی شده‌اند.

باقری ادامه داد: فولاد مبارکه هر سال دانش آموزان نیازمند را با اهدای لوازم التحریر کمک می‌کرد اما امسال قرار است تبلت در اختیار این افراد قرار دهد.

وی با بیان اینکه شیرهای آب مدارس این شهرستان از وضعیت خوبی برای مقابله با کرونا برخوردار نیستند، اضافه کرد: قرار بود این شیرها برای صرفه جویی و مقابله با کرونا توسط فولاد مبارکه به شیرهای پدالی تبدیل شود و برآورد قیمت هم به این شرکت اعلام شده اما تاکنون هیچ اقدامی از طرف فولاد مبارکه صودت نگرفته است.

به گزآرش ایرنا، از مجموع ۲ هزار و ۸۰۰ فرهنگی شهرستان مبارکه یک‌ هزار و ۲۲۰ نفر بازنشسته شده و یک هزارو ۵۸۰ نفر مشغول خدمت هستند.

سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور با حضور فیزیکی یا مجازی دستکم ۲۷ هزار و ۷۰۰دانش‌آموز در شهرستان مبارکه آغاز می‌شود.

شهرستان مبارکه با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =