تمام دانش‌آموزان استان سمنان ۱۵ شهریور در کلاس درس حاضر باشند

سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: تمام مدارس استان از روز شنبه پانزدهم شهریور با حضور کادر اجرایی، آموزشی و دانش آموزان دایر است.

محمد دستورانی عصر پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: تمام مدارس استان سمنان از روی شنبه بازگشایی می‌شود و لازم است تمام دانش‌آموزان در کلاس‌های درس حاضر شوند.
وی ادامه داد: فضاهای آموزشی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا روزانه ضدعفونی می‌شود و دانش‌آموزان نیز بر اساس شیوه نامه‌های بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا با ماسک سر کلاس درس حاضر خواهند شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: زنگ آغاز سال تحصیلی جدید نیز روز شنبه آینده با حضور استاندار سمنان در یکی از مدرسه‌های شهر سمنان نواخته می‌شود.
سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با ۱۲۷‌هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در یک هزار و ۸۳ مدرسه از پانزدهم شهریور جاری در استان سمنان آغاز می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش نیز امروز پنجشنبه با بیان اینکه سال تحصیلی جدید به شکل حضوری از روز شنبه ۱۵ شهریور ماه آغاز می‌شود، گفت: دانش آموزان باید برای سال تحصیلی جدید و حضورشان با مدیران مدارس هماهنگ باشند.
محسن حاجی میرزایی در حاشیه رونمایی از نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموزشی (شاد) در اردوگاه شهید باهنر تهران در جمع خبرنگاران با بیان تلاش‌ها برای آماده شدن شرایط برای شروع موفق سال تحصیلی، گفت: تقریبا همکاران من در سراسر کشور وقت خود را گذاشته اند که مدارس را برای استقبال از دانش آموزان آماده کنند.
وزیر آموزش و پرورش افزود: در شروع سال تحصیلی جدید با توجه به شیوع کرونا، اصل بر شرکت حضوری دانش آموزان است، سال تحصیلی جدید متفاوت است. دو سوم سال تحصیلی گذشته را به‌شکل حضوری برگزار و برای یک سوم پایانی به‌طور مجازی و روش‌های آموزش غیر حضوری را اجرا کردیم.
حاجی میرزایی گفت: در شروع سال جدید تحصیلی باید کلاس‌ها شکل بگیرد تا دانش آموزان و معلمان همدیگر را بشناسند و اطلاعات سال قبل خود را هماهنگ و مرور کنند پیگیری این موضوعات به شکل حضوری بهتر است. بنابراین ما هرجای کشور اگر بتوانیم از حضور در مدارس با رعایت پروتکلها استقبال می‌کنیم.
وی ادامه داد: بنابراین روز پانزدهم شهریور آموزش در همه مدارس کشور به شکل حضور خواهد بود اما چون ملزم به اجرای پروتکل‌های مورد نیاز برای سلامت دانش آموزان هستیم، دانش آموزان مدارسی که تعداد دانش آموزانشان از تعداد مجاز  بیشتر باشد ناگزیر هستیم گروه بندی کنیم و به نوبت دانش آموزان در روزهای متفاوت در مدرسه حضور خواهند داشت که این امر توسط مدیران مدارس به دانش آموزان اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =